به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ محمد رضا کجانی در ارتباط با نقش خیریه های سلامت در امر پیشگیری ودرمان خیریه ها اظهار داشت: خیریه ها در اشاعه بهداشت و مسئله پیشگیری و درمان نقش موثری دارند و خیران سلامت در حوزه بهداری ها، خانه های بهداشت، ساخت بیمارستان ها و درمانگاه ها و نقاهت گاه ها بسیار موفق عمل کرده اند.

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار در اصفهان شاهد راه اندازی خیریه پیشگیری از بیماریها زیر نظر معاونت بهداشتی بودیم که اقدامات زیادی در حوزه کنترل بیماریها انجام داده است، ادامه داد: یکی دیگر از خیریه ها، خیریه دیابت اصفهان است که با آموزش سبک زندگی سالم به شکل علمی گام موثری در عرصه دیابت برداشته است.

عضو هیئت امنای موسسه خیریه دیابت اصفهان تصریح کرد: بیماری دیابت اگر ناشناخته بماند و هزینه های سرسام آوری را به بار خواهد آورد و خیلی مهلک خواهد بود و به همین لحاظ خیریه دیابت اصفهان تمام تلاش خود را در کنترل این بیماری در دو طیف کودکان وبزرگسالان انجام داده است.

وی با بیان اینکه سهم خیران در عرصه همودیالیز بیشتر از دانشگاه علوم پزشکی هست یا مساوی است، اضافه کرد: در این عرصه دو بیمارستان حجتیه و عسگریه و زهرای مرضیه و خیریه حضرت ابوالفضل خوب عمل کرده است و بار سنگین همودیالیز را برداشته است.

کجانی گفت: خیران به خوبی در عرصه آموزش، پیشگیری و درمان بیماریهای خاص مثل هموفیلی، سرطان، همودیالیز، امس اس، بیماریهای ضعف سیستم ایمنی ، دیابت و قلب ، بخش جراحی، ارتوپدی، زنان و زایمان و ساخت بخش های ویژه بیمارستان مثل ICU و CCU ، کارهای علمی صورت دادند.

عضو هیئت امنای موسسه خیریه دیابت اصفهان تصریح کرد: خیران در بحران کرونا نیز به خوبی وارد شده است و از توزیع ارزاق شب عید و سبدهای غذایی میشوند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: