به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ علیرضا نصراصفهانی در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: در روزهای اخیر شاهد حضور مردم در پارک‌ها و حاشیه زاینده‌رود بودیم و این حضور حکایت از بی‌صبری مردم برای جاری شدن آب در بستر رودخانه می‌داد.

وی افزود: در کنار پل‌های تاریخی، حضور پرجمعیت مردم رعایت حداقل‌ها نیز اتفاق نمی‌افتد و مردم هشدارهای متولیان بهداشت و سلامت را پشت سر گذاشته‌اند و توجه چندانی به این امر نکردند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: ذوق‌زدگی و فضای نشاط‌آوری که با جاری شدن آب در بستر رودخانه در گرمای تابستان ایجاد شده سبب تجمع مردم در کنار زاینده رود است اما باید بدانیم که این تجمعات بدون ملاحظه و رعایت موازین بهداشتی ممکن است مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده و جان افراد زیادی را به مخاطره اندازد.

وی با اشاره به ممتوعیت بهره‌برداری از مراکز تفریحی شهر با مصوبه ستاد مقابله با کرونا، خاطرنشان کرد: تمام اصناف مشغول فعالیت هستند و تنها مکان‌های تفریحی در پارک‌ها و مجموعه ناژوان به دلیل قرار گرفتن در پارک ممنوع شده است درحالی که پارک‌ها مملو از جمعیت است.

نصراصفهانی ادامه داد: اگر ورود مردم به پارک ممنوع بود، این ممنوعیت توجیه پذیر بود اما محدود کردن فعالیت‌هایی که در مکان‌های دیگر بدون محدودیت اتفاق می‌افتد، در این مراکز روا نبوده و جمع خاصی را از ارائه خدمات و انتفاعی که از این مراکز وجود دارد محروم می‌کند.

وی تاکید کرد: افراد آسیب‌دیده از این مصوبه مرتب به شورا مراجعه می‌کنند و از این بابت گلایه‌متد هستند.

نقش پلیس راهور در اصفهان برجسته است

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: امروز در ادامه برنامه "هر یکشنبه یک افتتاح" ناوگان جدید خودرویی و موتوری راهنمایی و رانندگی با همکاری شهرداری رونمایی می‌شود.

وی ادامه داد: هیچ نقشی نباید در شهر سخیف دیده شده و همه آن‌ها مورداحترام هستند زیرا هر تولیتی به نقش خود بی‌اعتنا باشد و آن را به شکل مطلوبی انجام ندهد، شهر آسیب می‌بیند.

نصراصفهانی اضافه کرد: یکی از نقش‌هایی که باید همواره مورد توجه قرار گیرد، نقش پلیس راهور است که اگر نیروهای آن در شهر نقش‌آفرینی نکنند، اتفاقات ناگواری رخ می‌دهد.

وی اظهار کرد: حضور پلیس راهور در کلانشهر اصفهان برجسته بوده و از زمانی که مبادرت به اجرای ماده ۱۰۸ قانون توسعه ششم با همکاری شهرداری و پلیس راهور شده است، این نقش پررنگ‌تر شده و بازهم جای برجسته‌تر شدن آن وجود دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بودجه قانونی پلیس راهور از طریق ماده ۱۰۸ قانون توسعه ششم به صورت تدریجی تزریق می‌شود زیرا استحصال آن توسط شهرداری نیز تدریجی است؛ هرچند این اتفاق موجب گلایه پلیس راهور می‌شود اما در ابتدای این همکاری هستیم و با توجه به تجاربی که به دست می‌آید، در آینده کار بهتر پیش خواهد رفت.

چهره شهر در اعیاد متفاوت باشد

وی به شهادت امام باقر (ع) اشاره کرد و نقش آن حضرت و امام صادق (ع) را در پرورش شاگردان مکتب اهل‌بیت (ع) حائز اهمیت دانست.

نصراصفهانی با اشاره به در پیش بودن عید سعید قربان، اظهار کرد: همواره از خداوند می‌خواهیم که زمینه بریدن از غیر و اتصال به خودش را برای ما مهیا کند، از وابستگی دنیوی خروج کرده و به فضیلت‌ها زینت یابیم؛ عید قربان تبلور و اوج تحقق این امر است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: عید سعید قربان تجلی بندگی خالصانه است که یکی از پیامبران بزرگ خداوند در آزمایش بزرگ آن سربلند بیرون آمد

وی ادامه داد: در جامعه به اعیاد و موالیدی که در طول سال بهانه‌ای برای نشاط و شادابی مردم است، کمتر پرداخته می‌شود لذا امیدواریم به دو عید قربان و غدیر که پیش رو داریم علی‌رغم محدودیتی که وجود دارد، به ویژه در مجموعه شهرداری مغتنم شمرده شود و اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل و معاونت‌های فرهنگی و خدمات شهری برای تزئین و چراغانی شهر به نحوی اقدام کنند که مردم تفاوت این دو روز را نسبت به دیگر روزهای سال ببینند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: