به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، معاون عمران شهری شهرداری اصفهان ،ایرج مظفر در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، مدیران شهری و خبرنگاران از پروژه‌های عمرانی در دست اجرای شهرداری گفت: 45 کیلومتر از طول 78 کیلومتری رینگ چهارم در محدوده شهر اصفهان و مابقی آن در محدوده چند شهر همجوار واقع شده است، ۲۴ کیلومتر از طول رینگ حدفاصل کمربندی سپاهان ‌شهر تا کمربندی آیت الله هاشمی رفسنجانی در حال بهره‌ برداری بوده و بخش ‌هایی از آن نیز باید تعریض شود.

وی از واقع شدن یک و نیم کیلومتر از رینگ چهارم در پروژه مجموعه پل‌ ها و تقاطع غیرهمسطح نصف جهان خبر داد و تصریح کرد: پنج هزار متر از این پروژه در مراحل نهایی آزادسازی است. همچنین در محدوده حدفاصل پروژه نصف جهان تا تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید اردستانی نیز ۲۲۰ هزار مترمربع در حال آزادسازی است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان پیشرفت پل ها و تقاطع غیرهمسطح نصف جهان را 12 درصد ذکر کرد و افزود: این پروژه از برنامه زمان بندی جلوتر است. طول حلقه حفاظتی در این محدوده یک و نیم کیلومتر است که دارای سه هزار و ۵۰۰ متر مسیر تندرو رفت و برگشت است.

وی با بیان اینکه هزینه اجرایی پروژه مجموعه پل‌ ها و تقاطع غیرهمسطح نصف‌ جهان ۹۸۰ میلیارد ریال است، تاکید کرد: هزینه آزادسازی این طرح نیز ۲۴۰ میلیارد ریال برآورد شده که در مجموع تمام هزینه‌ های پروژه یک هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال می شود.

مظفر از واقع شدن دو کیلومتر از مسیر رینگ چهارم در پروژه تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید اردستانی خبر داد و افزود: تاکنون ۱۸۰ هزار متر مربع آزادسازی این پروژه انجام شده و ۵۰ هزار مترمربع در حال نهایی شدن است.

پیشرفت ۵۶ درصدی پروژه ادامه بلوار فرزانگان

وی در ادامه از پیشرفت ۵۶ درصدی پروژه بلوار فرزانگان خبر داد و تصریح کرد: فاصله پروژه اردستانی تا بلوار فرزانگان چهار و نیم کیلومتر از مسیر رینگ چهارم را تشکیل می‌ دهد که ۱۳۰ هزارمترمربع آن در حال آزادسازی است. 

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان گفت: مسیر رینگ چهارم حدفاصل اتوبان معلم تا میدان استقلال به طول ۱۰ کیلومتر در مرحله مطالعات قرار دارد، در مجموع ۶۲ درصد رینگ چهارم در محدوده شهر اصفهان در مرحله بهره ‌برداری، ۲۰درصد در مرحله احداث و 18 درصد در مرحله آزادسازی است.

وی از فعال بودن تمام کارگاه های معاونت عمران خبر داد و تاکید کرد: پروژه‌ هایی همچون احداث پایانه درون شهری صفه، پایانه قدس، خیابان ‌سازی‌ ها نیز در کنار پروژه های بزرگ عمرانی درحال انجام است.

مظفر افزود: با اجرای پروژه های مختلف رینگ چهارم، محدوده شمال و شمال شرق اصفهان به طور کامل از وجود کامیون های سنگین رهایی پیدا کرده و آرزوی 20 ساله مردم اصفهان برطرف می شود.

محرومیت زدایی از چهره شمال شرق اصفهان

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در این بازدید اظهار کرد: شمال شرق اصفهان دچار مشکلات عدیده و بسیاری مانند آلودگی بسیار زیاد هوا و ترافیک سنگین است. مدیریت شهری برای رهایی از مشکلات این محدوده، مطالعاتی جدی را در دستور کار قرار داد و به همین منظور در طرح جدید مسیرهای قبلی منتهی به میدان فرزانگان شامل میدان جوان، خیابان عاشق اصفهانی و ... به دلیل ترافیک بالای این محور، حذف می شود.

فتح الله معین ادامه داد: با حذف مسیر قبلی، از این پس خودروهایی که از سمت جنوب یا شرق شهر به اصفهان وارد می شوند، می توانند از اتوبان فرودگاه به سمت تقاطع غیر همسطح نصف جهان آمده و به وسیله کنارگذری که در این محور ساخته می شود، مسیر خود را به سوی تهران ادامه دهند.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه این موضوع یک گام اساسی برای محرومیت زدایی جدی برای منطقه شمال شرق اصفهان و رفع مشکلات و معضلات مردم و ایجاد امکان توسعه است، تاکید کرد: یکی از عواملی که مانع ایجاد توسعه در منطقه شده بود موضوع ترافیک بسیار زیاد و آلودگی بالای هوا بود که به طور قطع بخش عمده آن از این طریق حل می شود.

وی اضافه کرد: مدیریت شهری تلاش می کند در مسیر اجرای رینگ چهارم مانند تقاطع غیر همسطح نصف جهان تغییر کاربری صورت نگرفته و مجوز احداث واحدهای تجاری یا مسکونی صادر نشود و اطراف پروژه همان زمین های کشاورزی باقی بماند تا از ظرفیت های ترافیکی مسیر کم نشود.  

معین بیان داشت: تلاش می شود محدوده پل شهید اردستانی تا کارخانه قند از رینگ چهارم، پایان سال آینده به بهره برداری برسد، این محدوده دارای آزادسازی های بسیاری بوده و نیازمند ساماندهی واحدهای صنفی و مسکونی کنار خط پروژه است.  

سرزندگی شهر اصفهان با اجرای پروژه های مختلف مشهود است

نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این بازدید ضمن تشکر از مدیران و کارگران شهرداری بابت اجرای پروژه عظیم رینگ چهارم حفاظتی شهر، اظهار کرد: امیدوارم با توجه به مشکلات اقتصادی این پروژه در موعد مقرر در اختیار شهروندان قرار گیرد.

علیرضا نصر با اشاره به بازدید از پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان، اظهار کرد: مدیران شهرداری قول داده اند که تا پایان سال فاز اول این پروژه نیز به بهره برداری برسد. اهتمام و تلاشی که برای اجرای این پروژه های عظیم وجود دارد قابل تقدیر است، لازم است مدیریت شهری برای این شهر آبروداری کرده و همواره اجرای پروژه های مختلف در حال اجرا باشد.

وی بیان داشت: مردم اصفهان استحقاق هر نوع خدمتی را دارند و مدیریت شهری فعلی وظیفه دارد اصفهانی را که از مدیران قبلی تحویل گرفته با یک ارزش افزوده تحویل نسل های آینده دهد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه هم اکنون سرزندگی در شهر مشهود است، افزود: یکی از نشانه های سرزندگی اجرای پروژه های قابل توجه است که هم اکنون رونق عمرانی در شهر جریان دارد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: