به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، ایرج مظفر با اشاره به عملکرد معاونت عمران شهری شهرداری اصفهان در دو بازه زمانی مهر 96 تا مهر 97 و از مهر97 تا مهر 98 اظهار کرد: در بازه نخست این دو ساله قراردادهای منعقد شده 433 مورد با مبلغ 110 میلیارد تومان بوده است که قراردادها در بازه زمانی دوم رشد قابل توجهی داشت و به تعداد 510 قرار داد با 480 میلیارد تومان اعتبار رسیده است.

 

وی با بیان اینکه یکی از اهداف معاونت عمران که در راستای انجام سیاست های کلان مدیریتی است، اجرای بزرگترین پروژه شهر بعد از قطار شهری یعنی حلقه حفاظتی است، اظهار کرد: علی رغم اینکه اجرای این پروژه چندین سال در شهرداری اصفهان مطرح بود اما در این دوره از مدیریت شهری، توجه ویژه ای به آن شد و بالاخره کلید خورد و با پیگیری های معاونت عمران به عنوان مدیریت حلقه حفاظتی و حمایت های شهردار، معاونت ها و شورای شهر یک جهش فوق العاده را در سال 97 نسبت به 96 و در سال 98 نسبت به سال 97 در شروع عملیات حلقه حفاظتی شاهد بودیم. 

 

معاون عمران شهری شهردار اصفهان افزود: یک معضل 20 ساله در شمال شرق اصفهان و در خیابان هایی مانند بعثت، چهارراه عاشق اصفهانی و میدان جوان وجود داشت که تصادفات زیاد، ترافیک سنگین و آلایندگی زیادی به بار آورده بود. بر همین اساس طرح حلقه حفاظتی، اولویت بندی و ساخت حلقه حفاظتی در این بخش شهر از اولویت مصوب برخوردار شد و ساخت ادامه بلوار فرزانگان و اتصال به حلقه حفاظتی در منطقه 14 که 1.5 کیلومتر از حلقه حفاظتی در این منطقه واقع شده تا بزرگراه شهید اردستانی، در دستور کار قرار گرفت. 

مظفر تصریح کرد: احداث تقاطع آفتاب در بزرگراه شهید اردستانی و ادامه، مسیر بین بزرگراه شهید اردستانی و خیابان جی در مجاورت کارخانه قند شامل تقاطع بزرگ نصف جهان، مجموعا حدود 9 کیلومتر از حلقه حفاظتی است که اولویت اجرا دارد.

وی افزود: در برنامه سال 98 و 99 قرار است، مسیر 9 کیلومتری حلقه چهارم حفاظتی تمام شود.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه حلقه حفاظتی دارای 78 کیلومتر طول و 9 قطعه است، اظهار کرد: حلقه چهارم حفاظتی 5 اولویت دارد که مراحل مصوب آن در شورای معاونین انجام شده است. اولویت اول ما در این پروژه، دو تقاطع بزرگ آفتاب و نصف جهان و اتصال به بلوار فرزانگان است که تا پایان سال به بهره برداری می رسد اما ادامه بلوار فرزانگان و 1.5 کیلومتر رینگ در منطقه 14 و تقاطع آفتاب تا پایان سال جاری بهره برداری می شود.

وی گفت: تقاطع آفتاب شامل دو بخش است؛ بخش بتنی که تا یک ماه دیگر تمام می شود و مسیر اتصال تقاطع به بلوار فرزانگان که در واقع همان یک و نیم کیلومتر از رینگ است تاکنون 51 درصد پیشرفت داشته است. این پروژه براساس برنامه پیش می رود و از برنامه عقب نیست.

مظفر افزود: در پروژه تقاطع آفتاب زمان 24 ماهه اجرا را به 18 ماه کاهش دادیم. تقاطع آفتاب دارای مساحت 210 هزار مترمربع، چهار هزار و 900 مترمربع پل سازی و یک هزار و 100 متر از طول اجرای حلقه حفاظتی است،هزینه این طرح 105 میلیارد تومان است که آزادسازی ها در مسیر اجرای آن به صورت یک جا انجام شده است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: پروژه نصف جهان طرحی بزرگ شامل 5 پل، دارای 260 هزار مترمربع مساحت، 14 هزار مترمربع مساحت پل سازی است و یک و نیم کیلومتر از کل مسیر حلقه را شامل می شود. کل هزینه ها برای اجرای این طرح 122 میلیارد تومان است که پروژه بیش از 27 درصد پیشرفت دارد. در این طرح نیز زمان 24 ماهه را به 18 ماهه کاهش دادیم.

وی با اشاره به اینکه براساس سیاست های حمل و نقل ترافیک برای ساماندهی استقرار اتوبوس ها و تعریف خطوط مقرر شد دو پایانه در ایستگاه های ابتدایی و انتهایی مترو ایجاد شود که پایانه صفه در ایستگاه انتهایی خط یک واقع است، افزود: این پایانه در زمینی 12 هزار مترمربعی با محوطه سازی برای تبادل مسافر اتوبوس ها احداث می شود که حدود سه میلیارد تومان هزینه اجرایی آن است و تاکنون 80 درصد پیشرفت داشته است و تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد. 

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان افزود: پروژه پارک سوار عاشق آباد (قدس) نیز با مساحت 11 هزار و 200 مترمربع و حدودا 13 میلیارد و 600 میلیون تومان هزینه آزادسازی و اجرا در حال ساخت است، این طرح 95 درصد پیشرفت داشته و آماده بهره برداری است.

مظفر در مورد مرکز همایش های بین المللی اصفهان نیز تصریح کرد: این طرح از سال 90 آغاز شده و به تناسب بودجه سالانه پیش می رفت، در سال 97 با تدکید ویژه دکتر نوروزی، شهردار اصفهان تصمیم گرفته شد این طرح با سرعت ادامه پیدا کند. بر همین اساس درصد پیشرفت نسبت به قبل سه برابر شد. امیدواریم با تامین اعتبار و پیش بینی های لازم برای برداشتن موانع و مشکلات تا پایان سال 99 قسمت سالن، محوطه و تاسیسات این پروژه را به بهره برداری برسانیم. 

وی افزود: موضوع مهم این پروژه بهره برداری از آن است که شهردار و شورای شهر دستوراتی در این رابطه داده و سیاست گذاری کرده اند.این طرح تاکنون 74 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تامین اعتبار آن بر عهده منطقه شش است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: