به گزارش خبرگزاری برنا دراصفهان،فروغ صادقیان اظهار داشت:برای بالا بردن سطح مشارکت اجتماعی سالمندان با دو موسسه سرزمین قصه های کهن و بنیاد فرزانگان محبت ایرانیان مذاکره انجام و قرار شد افراد سالمند 60 سال به بالا و بخصوص بازنشستگان آموزش و پرورش شرکت کنندگان  برنامه"قصه گویان سپید" باشند.

وی با بیان اینکه ثبت نام به صورت حضوری انجام می شود، افزود: داوطلبان برای شرکت در این فراخوان می توانند تا 20 مهرماه به  دفتر تخصصی سالمندسازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان(چهارراه علامه امینی، کندرو اتوبان به سمت جی پارکینگ باغ غدیر)، سرزمین قصه های کهن(پل آذر مجتمع فرشچیان) و یا بنیاد فرزانگان محبت ایرانیان(حکیم نظامی خیابان حسین آباد کوچه 13 کوچه سینا پلاک 33)  مراجعه کرده و با ارائه کارت ملی ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: بعد از ثبت نام از 50 نفر واجدین شرایط مصاحبه ای گرفته می شود و در صورت انتخاب به صورت آزمایشی با مجوز از بهزیستی در مهدهای کودک به قصه گویی می پردازند که این کار باعث از بین رفتن شکاف بین نسلی می شود.

وی خاطرنشان کرد: تا 10 سال آینده 25 تا 30 درصد جمعیت اصفهان سالمند خواهد شد که باید برای این موضوع از اکنون برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: