به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان ؛ در نشست مشترک اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی با رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان،حمیدرضا قلمکاری، با اشاره به رویکرد بیانیه گام دوم انقلاب در خصوص تاکید بر اقتصاد دانش بنیان گفت: امروزه جنگ دانش در بین کشورهای دنیا به یک ابزار دیپلماسی تبدیل شده و خوشبختانه در کشور ما نیز شاهد فراهم سازی زیرساخت های لازم در این زمینه و اجرایی شدن مواد قانونی درخصوص حمایت از شرکت های دانش بنیان و اقدامات عملیاتی برای بروز در سطح دیپلماسی سیاسی کشور هستیم.

نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان افزود: از سوی دیگر، مطابق با سیاست های کلی اصل 44 و قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، اتاق بازرگانی پناهگاهی امن برای شرکت های دانش بنیان بوده و می‌توان از پتانسیل‌های موجود در پارلمان بخش خصوصی برای تعامل با شهرک علمی و تحقیقاتی و فراتر از آن، پارک های علم و فناوری دنیا استفاده کرد.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان، هم راستا کردن ظرفیت های موجود در شهرک علمی و تحقیقاتی و اتاق بازرگانی، تعیین استراتژی و مشخص کردن اهداف عالی را منجر به حصول نتیجه بهتر دانست.

قلمکاری با ابراز خرسندی از بستر قانونی حمایت از شرکت های دانش بنیان تصریح کرد: با این وصف، این بسترها به اصلاحیه در مواردی چون حمایت های بیمه‌ای، گمرکی و مالیاتی نیاز دارد.

وی راه اندازی صندوق حمایت از شرکت های دانش بنیان را مهم ترین نیاز این نوع شرکت‌ها دانست و از اعلام آمادگی اتاق بازرگانی اصفهان برای  کمک به ایجاد سرای دانش بنیان با تعامل شهرک علمی تحقیقاتی خبر داد و گفت: اتاق می‌تواند در راستای اصلاح قوانین مربوط به این شرکت ها اقدام کند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: