"رضا جعفرزاده"، سخنگوی سازمان هواپیمایی، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی برنا در خصوص برخی نوسانات در قیمت بلیت هواپیما اظهار کرد: قیمت‎‌های موجود دارای یک سقف و کف هستند و زمانی که تقاضا کاهش پیدا می‌کند این نرخ‌ها به کف خود می‌رسند.

او ادامه داد: اکنون با بهبود تقاضا قیمت‌ها نیز از کف خارج شده‌اند و به سمت بالا حرکت می‌کنند و در این شرایط مشتری گمان می‌کند که قیمت‌های اصلی افزایش یافته‌، در حالیکه این طور نیست و نرخ‌نامه در سایت سازمان هواپیمایی موجود است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش تقاضای مسافران در برخی از مسیرها قیمت بلیت‌ها در چارچوب متعارف افزایش یافته است، ولی این رشد قیمت‌ها بر اساس نرخ‌نامه سازمان هواپیمایی بوده است و اگر شرکتی خارج از این محدوده عمل کند، متخلف به شمار می‌آید.

جعفرزاده تاکید کرد: اگر کسی خارج از دامنه قیمت‌های اعلام‌شده عمل کند و قیمت‌ها را بالاتر از سقف تعیین شده در نظر بگیرد، متخلف است و مردم می‌توانند شکایات خود را به سازمان هواپیمایی اعلام کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی در خصوص میزان تقاضای پروازها نیز اظهار کرد: تقاضا در برخی از مسیرها افزایش پیدا کرده است اما همچنان تفاوت بسیاری با تقاضای پرواز در زمان عادی دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: