به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا؛ اخبار پر بازدید گروه اقتصادی خبرگزاری برنا را بخوانید:

تکذیب یک ادعا/ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی از سال ۹۱ تا ۹۸، ۰,۶ درصد بوده است

باوجود تحریم‌های بین‌المللی در سال‌های ۱۳۹۱ و۱۳۹۲ سپس اعلام تحریم‌های بی‌سابقه آمریکا از سال ۱۳۹۷؛ به استناد آمار بانک مرکزی و مرکز آمار ایران، طی دوره ۱۳۹۱-۱۳۹۸؛ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی، بالغ بر ۶/۰درصد بوده است.

///

منتظر افزایش قیمت ارز باشم یا کاهش آن؟

بازار ارز در ماه‌های گذشته با التهاباتی جدی همراه شده است و اکنون شاهدیم که قیمت‌ها در این بازار در سطوح بالایی آرام شده‌اند. در این میان برخی پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که امکان کاهش نرخ ارز وجود دارد و این در حالی است که برخی دیگر نیز بر این باورند که کاهش نرخ ارز در در شرایط کنونی، امکان‌پذیر نیست.

///

دلار در سامانه نیما وارد کانال 21 هزار تومان شد

قیمت دلار امروز (دوشنبه 10 شهریور) در سامانه نیما به روز نشده است و بر اساس نرخ درهم امارت انتظار می‌رود نرخ دلار نیمایی امروز بیش از 21 هزار تومان ثبت شود.

///

تغییرات ۲۰ ساله رشد نقدینگی در ایران؛ میانگین ۲۷.۶ درصد

بررسی آمارهای مربوط به رشد نقدینگی در ایران در دوره سال‌های ۷۹ تا ۹۸ نشان می‌دهد که میانگین رشد نقدینگی در این دوره ۲۷.۶ درصد و میانگین دو ساله نیز ۲۷.۲ درصد بوده است.

///

تغییرات ۲۰ ساله رشد نقدینگی در ایران؛ میانگین ۲۷.۶ درصد

بررسی آمارهای مربوط به رشد نقدینگی در ایران در دوره سال‌های ۷۹ تا ۹۸ نشان می‌دهد که میانگین رشد نقدینگی در این دوره ۲۷.۶ درصد و میانگین دو ساله نیز ۲۷.۲ درصد بوده است.

///

راه اندازی سامانه پاسخگویی به مشکلات سهامداران عدالت

ستاد آزاد سازی سهام عدالت برای رفع مشکلات سهامداران از وجود سامانه ای تحت عنوان مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه خبر داد.

///

طی ۵ ماه نخست امسال

رشد ۱۰.۸ درصدی تولید سه خودروساز بزرگ کشور

شرکت ایران‌خودرو تا پایان مرداد، ۱۶۶ هزار و ۸۵۵ دستگاه از محصولات خود را تولید کرده است که در مقایسه با آمار تولید سال گذشته ۷/۳۱ درصد افزایش داشته است. شرکت سایپا نیز در پنج ماه نخست سال۱۳۷ هزار و ۵۲۱ دستگاه از انواع محصولات خود را تولید کرده است.

///

آرامکو سعودی ۲ میدان جدید نفت و گاز کشف کرد

وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که شرکت سعودی آرامکو دو میدان جدید نفت و گاز کشف کرده است.

///

افزایش ۲.۵ برابری تولید گاز در پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی از افزایش ۲.۵ برابری تولید گاز در این مجتمع گازی از ابتدای سال ۹۲ تاکنون خبر داد و گفت: صادرات گاز و دیگر فرآورده‌های نفتی همگام با افزایش تولید در پارس جنوبی افزایش یافته است.

///

ارز صرافی ملی 10 شهریور 99/ دلار 50 تومان ارزان شد

قیمت فروش دلار در صرافی ملی امروز 50 تومان کاهش یافت.

///

نظارت بر کارگاه‌های ساخت پایه های بتنی شبکه برق کشور افزایش می‌یابد

در راستای مقاوم سازی و بهبود تاب آوری شبکه و با تعریف ماموریت ویژه ای در توانیر، استانداردسازی، بهبود کیفیت و نظارت بر کارگاه های ساخت پایه های بتنی شبکه برق در دستور کار قرار گرفت.

///

تلاش برای استرداد به موقع مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران از پیگیری برای استرداد به موقع مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان خبر داد.

///

پاسخ فنی سایپا به خط تخریب رسانه‌های بیگانه؛

محصولات جدید سایپا روی مگاپلتفرمSP و با بالاترین استانداردها تولید خواهند شد/ موتورهای جدید سایپا قوای محرکه مورد نیاز محصولات جدید را تامین خواهد کرد

سایپا اعلام کرد که این گروه خودروسازی محصولات جدید خود را روی پلتفرم‌های اختصاصی، استاندارد و به روز تولید خواهد کرد، به گونه ای که این محصولات توانایی دریافت مجوزهای استانداردهای اروپایی از جمله یورو ان کَپ را دارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: