به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از وزارت صمت، کامران کارگر گفت: همه ظرفیت‌های تولید داخل کره فعال شده است و مشکلی برای تامین این کالا در سطح بازار وجود ندارد.

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: نیاز سالانه کشور به کره حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تن برآورد می‌شود که قبل از تغییر نرخ ارز کره، حدود ۳۵ هزار تن از محل واردات و بقیه از محل تولید داخل تامین می‌شد.


وی گفت: با تغییر ارز واردات کره از ارز ۴۲۰۰ تومانی به ارز نیمایی، قیمت این محصول در بازار تغییراتی داشته است، اما شرایط مناسب در تولید داخل این محصول می‌تواند قیمت کره وارداتی را نیز متعادل کند.


سرپرست دفتر تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت افزود: تامین کره مورد نیاز بازار از محل تولید داخل مستلزم مدیریت تولید شیر خام از سوی نهاد‌های مرتبط به ویژه وزارت جهاد کشاورزی است.


کارگر گفت: با توجه به ممنوعیت صادرات خامه فله و وضع عوارض بر خامه بسته بندی و شیر خشک در کارگروه تنظیم بازار کشور و با همکاری سازمان توسعه تجارت برای عملیاتی کردن این تصمیم، روند تولید کره در کشور بهبود می‌یابد و تا حدود زیادی مانع از افزایش قیمت در سطح عرضه می‌شود. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: