به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از رویترز، این آژانس مستقر در پاریس برای دومین بار در دو ماه اخیر پیش‌بینی خود از تقاضای جهانی نفت کاهش داد و با اعلام ریزش ۲۰۰ هزار بشکه‌ای در روز آن را به روزانه ۹۱.۷ میلیون بشکه در روز رساند.

آژانس در گزارش ماهانه خود اعلام کرد: انتظار داریم که سرعت احیای تقاضای نفت به طور چشمگیر در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ کاهش یابد و این در حالی است که عمده تسریع آسان و بدون مانع احیای تقاضا تا همین حالا محقق شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: رکود اقتصادی برای آنکه به طور کامل معکوس شود به ماه‌ها زمان نیاز دارد؛ علاوه بر این، این احتمال وجود دارد که موج دوم کرونا (که همین حالا در اروپا قابل رویت است) باردیگر موجب کاهش فعالیت و در نتیجه تقاضا شود.

افزایش مجدد شمار موارد ابتلا به کووید-۱۹ در بسیاری از کشورها و تدابیر قرنیطنه مرتبط با آن، تداوم دورکاری و همچنین ادامه ضعف بخش هوانوردی همه و همه به تقاضای جهانی نفت ضربه می‌زند.

این نهاد در ادامه اضافه کرد که افزایش تولیدات نفت در کنار چشم‌انداز نزولی تقاضا همچنین بدان معنا است که سرعت مصرف نفت خام انباشته شده در دوران اوج قرنطینه سراسری، کاهش خواهد یافت.

آژانس بین المللی انرژی هم‌اکنون پیش‌بینی می‌کند که با توجه به اینکه ذخایر ماه جولای کشورهای در حال توسعه بار دیگر به ارتفاعات رکوردشکن رسیده است، مصرف ذخایر انبارهای نفتی در نیمه دوم سال روزانه ۳.۴ میلیون بشکه باشد که در مقایسه با پیش‌بینی ماه گذشته حدود یک میلیون بشکه کمتر است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: