به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، محمدحسن سرابیان در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب، افزود: سازمان تعزیرات حکومتی مرجع رسیدگی به پرونده های متشکله ای است که از سوی دستگاه‌های نظارتی به این سازمان ارسال می شود.

وی اضافه کرد: موضوع کنترل، نظارت و تشکیل پرونده با بازرسان و ضابطان می باشد و سازمان تعزیرات حکومتی به امر رسیدگی به این پرونده ها مبادرت می ورزد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: این سازمان در راستای ماده 19 آیین نامه خود در برخی موارد می‌تواند نسبت به راه اندازی گشت‌های مشترک به همراه بازرسان دستگاه های نظارتی و دادستانی اقدام نماید و در مقام رسیدگی کننده خود را نشان بدهد.

سرابیان در ادامه بیان کرد: در سراسر کشور 500 رییس شعبه داریم که بصورت ثابت و سیار در صبح و بعد از ظهر به رسیدگی پرونده‌ها می‌پردازند.

رسیدگی به بیش از 260 هزار فقره پرونده

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 260 هزار فقره پرونده در سازمان تعزیرات حکومتی مورد رسیدگی قرار گرفته که 300 میلیارد تومان محکومیت صادر شده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون در قالب گشت‌های مشترک به همراه بازرسان دستگاه های نظارتی بیش از 62 هزار بازرسی مشترک انجام شده است.

سرابیان در بخش دیگری از سخنان خود، گرانی و گرانفروشی را دو مقوله جداگانه دانست و افزود: پرونده های ارسالی در زمینه گرانفروشی را در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار می دهیم. میانگین رسیدگی به اکثر پرونده‌‌های ارسالی در این سازمان 50 روز می باشد و وظیفه خود در حوزه رسیدگی را به نحو احسنت انجام داده ایم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: