به‌گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از وزارت نیرو، با توجه به نزدیک شدن زمان اجرای طرح برق امید، پایگاه اینترنتی این طرح نیز به آدرس http://bargh-omid.ir راه اندازی و در دسترس عموم قرار گرفت.

در این پایگاه ضمن معرفی کامل ابعاد طرح برق امید، اهداف و برنامه ها و همچنین جداول دقیق مصرف ماهیانه شامل این طرح و چگونگی بهره مندی از مزایای آن درج شده است . علاوه بر این ابزارهای اطلاع یابی از وضعیت برق امید و مشاهده روند مصرف برق مشترکان تا کنون در آن تشریح شده است.

در این سایت همچنین به پرسش های متداول در خصوص طرح برق امید نیز پاسخ داده شده است . در عین حال امکان ارسال پرسش جدید از طریق صفحه تماس با ما توسط مشترکان وجود دارد.

براساس این گزارش، طرح برق امید، با هدف نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه برق در بخش خانگی در سال 1399 به تصویب هیأت وزیران رسیده است. تغیر نگرش مصرف کنندگان « بخش خانگی » به استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست با استفاده از ساز و کارهای تشویقی و بازدارنده از اهداف اصلی این طرح است. در این طرح مشترکان به سه دسته مشترکان کم مصرف،خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می شوند. برای هر دسته متناسب با منطقه جغرافیایی، الگوی مصرف برق تعیین می شود. مشترکان برق به تناسب مشارکت در این طرح از مزایای تشویقی شامل تخفیف تا 100 درصد تعرفه برق بهره مند می شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: