به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا؛ اخبار پر بازدید گروه اقتصادی خبرگزاری برنا را بخوانید:

بورس امروز 21 مهر 99/ درگیری شاخص با مقاومت واعظی و افزایش فشار فروش

بازار بورس که در روزهای گذشته با پتانسیل خرید همراه شده بود، امروز با مقاومت 1.6 میلیونی شاخص کل که به نام دکتر واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری معروف شده است، درگیر شد.

///

توقف تصمیم شرکت‌ها برای افزایش قیمت بلیت هواپیما

وزیر راه و شهرسازی از توقف موضوع تغییر قیمت بلیت هواپیما از ابتدای آبان‌ماه خبر داد و هرگونه تصمیم در این خصوص را نیازمند بررسی عنوان کرد.

///

تشدید شکاف طبقاتی در آمریکا

بر اساس داده‌‌های بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا، در نیمه اول سال جاری توزیع ثروت در این کشور، بسیار نامتعادل بوده و دارایی 50 فرد ثروتمند در آمریکا، معادل با دارایی نیمی از جمعیت این کشور است.

///

تولید نفت لیبی به ۳۵۵ هزار بشکه در روز رسید

یک منبع لیبیایی اعلام کرد که تولید نفت لیبی در روز دوشنبه به ۳۵۵ هزار بشکه در روز رسید.

///

نفت در سه‌ماه نخست ۲۰۲۱، ۴۵ دلاری می‌شود

وزیر نفت عراق انتظار دارد قیمت نفت در سه‌ماه نخست سال ۲۰۲۱ ۴۵ به دلار برای هر بشکه برسد.

///

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

در نیمه اول امسال، 15 کشور همسایه 70 درصد صادرات ایران را به خود اختصاص داده اند

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: در نیمه اول امسال، 15 کشور همسایه، 70 درصد از سهم صادرات ایران را به خود اختصاص داده و این در حالی است که سال ۹۷، سهم کشورهای همسایه از صادرات ۵۵ درصد و سال ۹۸، این رقم به ۶۰ درصد رسید بود.

///

امضای تفاهم‌ نامه همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با وزارت نیرو

تفاهم ‌نامه همکاری مشترک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با وزارت نیرو در حوزه گسترش همکاری‌ها در زمینه توسعه و توانمند سازی صنایع کوچک در موضوع‌های آموزشی، پژوهشی و فنآورانه با تمرکز بر صنایع فعال در حوزه آب و برق، به امضای طرفین رسید.

///

سیگنال کاهشی بانک مرکزی به بازار ارز

بانک مرکزی روز گذشته تصمیمات جدیدی برای کنترل قیمت ارز اتخاذ کرد و پیش‌بینی می‌شود که این تصمیمات التهابات بازار ارز را به صورت جدی کاهش دهد.

///

اطلاعات کاربران سامانه سجام به سرقت نرفته است

مدیر امنیت اطلاعات شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) در پی شناسایی و دستگیری اشخاصی که از طریق راه اندازی سایت های جعلی مشابه سجام اقدام به کلاهبرداری مالی می کردند، تاکید کرد: اطلاعات کاربران سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به سرقت نرفته است.

///

بانک جهانی یکی از پیشنهادهای ایران را پذیرفت

بانک جهانی از ۸ موردی که وزارت اقتصاد برای اصلاح رتبه ایران در گزارش ۲۰۲۱ سهولت انجام کسب‌وکار با تایید بخش خصوصی احصا کرد، فقط یکی را برای اعمال در گزارش آینده تایید کرد.

///

بورس امروز 21 مهر 99/ درگیری شاخص با مقاومت واعظی و افزایش فشار فروش

بازار بورس که در روزهای گذشته با پتانسیل خرید همراه شده بود، امروز با مقاومت 1.6 میلیونی شاخص کل که به نام دکتر واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری معروف شده است، درگیر شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: