اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در گفت‌وگو با برنا درخصوص افزایش قیمت میوه  در بازار گفت: اعضای اتحادیه و خرده فروشی ها در قیمت گذاری میوه و سبزیحات نقشی ندارد. این محصولات در میدان مرکزی قیمت گذاری می شود و فروشندگان میوه مانند یک مصرف کنند بار را از این میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهیه می کنند و براساس فاکتور دریافتی سود مصوب خود را لحاظ می کنند.

وی تاکید کرد: اگر هر یکی از اعضای اتحادیه در میزان سود فروش تخلفی انجام دهند، اتحادیه قاطعانه با فرد متخلف برخورد می کند. اما زمانی که در میدان مرکزی میوه و تره‌بار قیمت ها افزایش می‌یابد این موضوع فراتر از اختیارت اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی است و باید علت آن را در نحوه صادرات و واسطه گری این محصولات جستجو کرد.

وی ادامه داد: قیمت میوه و تره‌بار در میدان مرکزی هر هفته کشف قیمت می شود که  به عنوان میانگین قیمت فروش مد نظر قرار می گیرد اما قیمت روزانه آنها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود و به همین دلیل قیمت ثابتی را نمی توان برای میوه و تربار در بازار اعلام کرد.

کارگر در خصوص مشکلات عرضه میوه از سوی بارفروشان و سودجویی واسطه گران در میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: برخی از بار فروشان برای افزایش قیمت در زمان‌های محصولات را عرضه نمی کنند و به دلیل حضور واسطه های مختلف در میدان مرکزی، میوه و سبزیجات تا به دست  فروشندگان خرد برسد توسط چندین دلال دست به دست می‌شود و قیمت آن افزایش می یابد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی  در خصوص اقدامات کنترل بازار میوه شب عید، اظهار داشت: اتحادیه سال گذشته در خصوص تنظیم بازار میوه شب عید ورود کرد و به دلیل مدیریت درست عرضه و تقاضا کمبود در بازار ایجاد نشد. برای امسال نیز جلسات متعددی در خصوص ذخیره میوه با بخش خصوص برگزار شد و با توجه به شرایط مناسب تولید، کمبودی در عرضه میوه شب عید نداریم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: