به گزارش برنا بر اساس گزارش مرکزآمار، آذرماه امسال، در گروه نان و غلات، اقلام "برنج ایرانی درجه یک" و "رشته آش" با ٤,٦ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

در آذر ماه ١٣٩٩ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف خوراکی در مناطق شهری کشور بشرح زیر است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام "برنج ایرانی درجه یک" و "رشته آش" با ٤,٦ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، اقلام "مرغ ماشینی" با ١٢,٧ درصد،"ماهی قزل آلا" با ٧.٥ درصد، "کنسرو ماهی تن" با ٥.٩ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند. همچنین در ماه جاری قیمت "گوشت گوسفند" ٠.٩ درصد کاهش قیمت نسبت به ماه قبل داشته است.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "روغن نباتی جامد" با ١٧,٣ درصد، "شیر پاستوریزه" با ١٤.٤ درصد و "روغن مایع" با ١٣.٧ درصد بوده است.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "هندوانه" با ٦١,٠ درصد و "هلو" با ٤٨.٠ درصد و "انار" با ٢٣.٥ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.

سبزیجات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "هویج فرنگی" با ٤٠,٣ درصد، "خیار" با ١٩.٥ درصد،"سیب زمینی" با ١٣.١ درصد  افزایش نسبت به ماه قبل است. همچنین در این گروه قیمت اقلام "فلفل دلمه‌ای" با ٢٢.٢ درصد،"گوجه فرنگی" با ١٩.٩ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "نوشابه گازدار" با ٧,٨ درصد  و "چای خارجی بسته‌ای" با ٦.٨ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: