به گزارش برنا به نقل از وزارت صمت، سعید زرندی در جلسه کارگروه تامین مالی افزود: همچنین در این مدت, ۸۶ شرکت بزرگ بیش از ۵۰ درصد رشد تولید داشتند و ۳۳۵ شرکت بیش از ۲۰ درصد افزایش تولیدات در مقایسه با سال قبل را تجربه کرده اند.

وی با بیان اینکه این واحد‌ها در صنایع مختلف مانند فولاد و محصولات فولادی، لوازم خانگی و صنایع دارویی فعال هستند گفت: وزارت صمت، کالا‌های منتخبی را که سهم بالایی در ارزش افزوده بخش صنعت دارند، بطور منظم رصد و پایش می‌کند و آمار ماهیانه تولید این کالا‌ها را اعلام می‌کند.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت افزود: رتبه بندی اعتباری شرکت‌ها به عنوان روشی کارا برای تسهیل رکن ضامن در انتشار اوراق بدهی، توسط هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، مصوب و عملیاتی شده است.

وی گفت: شرکت‌هایی که اعتبار بالا و در نتیجه احتمال نکول پایین تری دارند، می‎توانند با سطوح پایین‌تری از تضامین و یا حتی بدون ضامن نسبت به انتشار اوراق بدهی در بازار سرمایه اقدام کنند.

زرندی ادامه داد: هم اکنون سه شرکت رتبه بندی اعتباری دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار، فعال هستند و ما به واحد‌های موفق بخش صنعت و معدن توصیه می‌کنیم، این مسیر را دنبال کنند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: انتشار اوراق برای بخش تولید در راستای تامین مالی، رویکردی است که هم توسط ما در وزارتخانه و هم توسط واحد‌های تولیدی، باید دنبال شود.

وی تاکید کرد: حتما سهم بخش تولید از انتشار اوراق باید افزایش یابد و ساز و کار این موضوع نیز فراهم شده و در ۹ ماهه امسال هم این سهم رشد خوبی داشته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: