به گزارش برنا، «کاظم خاوازی» در آیین رونمایی از چهار پروژه مشترک منابع طبیعی و آبخیزداری با معاونت علمی فناوری رییس جمهوری که در محل این سازمان برگزار شد افزود: تا پایان سال ۱.۲ میلیون هکتار از اراضی کشور عملیات آبخیزداری در آن انجام خواهد شد که تا به امروز ۸۰۰ هزار هکتار آن را انجام داده‌ایم که مطابق با  عدد تکلیفی این وزارتخانه است.

وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت: پروژه‌هایی که در این حوزه انجام می‌شود جنس کارش متفاوت است و باید بتوانیم درآمد ثابت برای کسانی که در این پروژه ها ( بخش خصوصی) فعالیت می کنند درآمد پایدار باید داشته باشد.

وی گفت: من به شخصه علاقمند به ایجاد استارتاپ ها به این شکل در حوزه هایی مثل مرغ و تخم مرغ بودم اما اجرایی نشد حال این استارتاپ ها را به حوزه جنگل ها و مراتع و آبخیزداری برده ایم.

خاوازی اظهارداشت: رییس جمهور برای حفاظت از جنگل های زاگرس دستور صادر کرده است که بخاطر همین یک شورای عالی برای حفاظت از جنگل های زاگرس تشکیل می شود، در بحث بیابان زدایی نیز رییس جمهور ابلاغیه صادر کرده است.

وی با اشاره به گرفتاری های مردم در امور اداری در بخش سازمان جنگل ها و مراتع گفت: باید به گونه ای رفتار شود و تسهیلاتی فراهم آورد که مشکلات در این بخش به حداقل برسد. وزیر جهاد کشاورزی برحضور مردم برای حفاظت از منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: با کمک مردم می توان به خوبی از عرصه های منابع طبیعی حمایت و صیانت  کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: