به گزارش برنا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، «حسن منتظر تربتی» معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام این خبر، افزود: این مهم که تاکنون در تاریخ فرآورش گاز کشور بی‌سابقه بوده و تا ۱۰ روز آینده، بیشتر هم می‌شود، با تغییرات انجام‌شده در سیستم پالایشگاهی و برگشت از منابع گازی صورت گرفت تا بدینوسیله بتوانیم بخشی از این میزان مصرف را از محل افزایش فرآورش به دست آوریم.

وی توضیح داد: اقدام های انجام‌شده با توجه به میزان بالای مصارف خانگی و تجاری، رخ داده تا بتوان تا حدی موازنه تولید و مصرف را مثبت کرد.

تربتی با بیان این که در حال حاضر، از تمام توان در خطوط استفاده می‌ شود تا انتقال بهتر و ایمن‌تری داشته باشیم، گفت: اکنون این گاز را بطور کامل از جنوب کشور به مناطق شمال، شمال‌شرق و شمال غرب کشور و مناطقی که مصارف بالاتری دارند، منتقل می‌کنیم و امیدواریم تا این میزان افزایش فرآورش، جایگزین مصرف بالا شود.

معاون وزیر نفت در امور گاز تأکید کرد: نکته مهم اینکه بدانیم از محل افزایش تولید، نمی‌توانیم به موازنه در شبکه دست یابیم و در بخش مصارف، هموطنان باید با کاهش و بهینه مصرف کردن گاز همراهی کنند تا بتوانیم این انرژی پاک را به صنایع و نیروگاه‌ها نیز اختصاص دهیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: