به گزارش برنا به نقل از وزارت نیرو، «رضا اردکانیان» روز سه‌شنبه در آئین بهره‌برداری از 24 پروژه ملی صنعت آب و برق با سرمایه‌گذاری 975 میلیارد تومان در 5 استان کشور که به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، اظهار داشت: در حالی که بارش‌ها تاکنون نسبت به سال گذشته 40 درصد و نسبت به بلندمدت 30 درصد کاهش داشته است، مخازن سدها نسبت به سال‌ گذشته کاهش در حد یک درصدی دارد؛ به این معنا که مدیریت و بهره‌برداری از مخازن بسیار حساب شده صورت می‌گیرد.

وی افزود:‌ امیدواری به نزول رحمت الهی در فرصت باقی مانده فصل بارش‌ها است و تکیه دیگر ما هم به مصرف صحیح این منبع حیاتی در بخش‌های مختلف است به نحوی که بتوانیم تابستان را با همواری آرامش سپری کنیم.

اردکانیان در عین حال مصرف کنندگان عمده و مردم را به دقت بیشتر در مصرف آب توصیه کرد.

وی همچنین با اشاره به نزدیک شدن پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به هفته‌های پایانی خود و امیدواری نسبت به برگزاری آئین پایانی پویش امسال در دهه سوم اسفند ماه گفت: در این آئین، گزارشی از جمع‌بندی اقدام‌های صورت گرفته ارائه خواهد شد.

وزیر نیرو گفت: همه ما قدر این فرصت را به خوبی می‌دانیم بویژه همکارانم که در عرصه حیاتی تولید و عرضه آب و انرژی توفیق انجام وظیفه دارند.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری 975 میلیارد تومان برای بهره‌برداری از پروژه‌های امروز، از جمله این پروژه‌ها به آبرسانی 70 روستا در استان‌های لرستان و خراسان شمالی، برق‌رسانی به 18 روستا در چهارمحال و بختیاری، لرستان و خراسان شمالی، دو نیروگاه خورشیدی در استان قزوین و پست 400 کیلوولت در چهارمحال و بختیاری اشاره کرد.

وی همچنین با اشاره به طرح مهم ساز و کاری جایگزینی سیستم شبکه فرسوده فشار ضعیف در سراسر استان لرستان و تبدیل آن به کابل خودنگهدار اظهار داشت: 5 هزار و 977 کیلومتر کابل خودنگهدار در استان احداث و امروز به بهره‌برداری رسید که کاهش تلفات انرژی در شبکه توزیع،‌ رعایت زیبایی مبلمان شهری،‌ کاهش قطعی برق ناشی از تصادم کابل‌های برق در برخورد با شاخ و برگ درختان در مواقع تغییرات جوی و بالا بردن تضمین استفاده بجا و صحیح از برق به شکل مجاز از عمده نتایج چنین طرح‌هایی است که چندی پیش در استان خراسان شمالی جشن تکمیل آن برگزار شد و در سایر استان‌های کشور هم در حال انجام است.

اردکانیان با اشاره به دیگر پروژه‌های پویش در بخش‌های برق، آب و فاضلاب گفت: پویش ما، پویش تکمیل و بهره‌برداری طرح‌ها است اما عرصه مهم کار ما بویژه در سال پایانی دولت، ریل گذاری برای دولت آینده است.

وی افزود: تاکید رهبر معظم انقلاب در نشست هیئت دولت در دوم شهریور امسال این بود که به این مسئله باید توجه جدی شود و هم ما تا روز و ساعت آخر وظایف خود را در تکمیل طرح‌ها انجام دهیم و هم ریل‌گذاری مناسب برای دولت آینده شود.

 

** مردم نباید بابت تغییر و تحولات سیاسی با توقف در عرصه خدمات مواجه شوند

اردکانیان با بیان این که مردم هم باید از داشته‌های خود لذت ببرند، تصریح کرد: بنابراین وظیفه داریم که چنین جلسه‌هایی را داشته باشیم و رسانه‌ها هم حتما به وظایف خود آشنا هستند.

وی تاکید کرد: مردم نباید از بابت تغییر و تحولات سیاسی به سبب انتخابات و تغییر دولت با توقفی در عرصه خدمات بویژه در عرصه خدمات مهم و حیاتی مانند آب و برق مواجه شوند.

وی گفت: بنابراین برنامه 180 روزه کاری از اوایل دی ماه تا پایان دولت طراحی شده که یک سرفصل آن شامل شروع عملیات اجرایی طرح‌های متعدد در بخش‌های آب و برق است که به مرور انجام می‌شود و استان به استان پیش می‌رود.

اردکانیان افزود:‌ در ستاد وزارت نیرو هم مرکزی برای پایش این طرح‌ها ایجاد شده و امید است دولت سیزدهم دنبال کننده تکمیل این طرح‌ها و طرح‌های مهم‌تر و بزرگ‌تری باشد.

وزیر نیرو گفت: امید می‌رود ثمره طرح‌های به‌ بهره‌برداری رسیده امروز هر چه بیشتر در ایجاد آسایش و امنیت خاطر مردم و همچنین فراهم کردن زیرساخت برای طرح‌های توسعه‌ای در بخش‌های تولیدی کشور در سال جاری که سال جهش تولید است ایفای نقش کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: