به گزارش برنا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ آقای محمد حسن متولی زاده در هشتمین کنفرانس منطقه‌ای سیرد به عنوان مهمترین رویداد علمی صنعت توزیع برق کشور، سال ۹۹ را سخت‌ترین سال صنعت برق برشمرد و افزود: امسال با توجه به گرمای شدید و مداوم، شرایط کرونایی، زمستان سردی که با کمبود سوخت نیروگاهی همراه بود و کمبود منابع مالی، سخت‌ترین سال صنعت برق، با سربلندی سپری شد.

متولی زاده با اشاره به رشد میانگین ۷ درصدی اوج (پیک) مصرف در سال‌های گذشته، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته این روند متوقف و رشد اوج مصرف در دوسال متوالی به یک درصد محدود شد که همین موضوع باعث حفظ سرمایه گذاری‌های صورت گرفته، افزایش راندمان و کاهش هزینه‌های کشور شده است.

وی یاداور شد: این اقدام باعث شد تا از سرمایه گذاری انجام شده و انرژی اولیه بیشتر استفاده کنیم.

مدیرعامل توانیز همچنین به برنامه ریزی و نظم دهی به پروژه‌های صنعت برق نیز اشاره کر و گفت: این پروژه‌ها در قالب پویش هر هفته الف- ب - ایران نظم یافت.

متولی زاده ادامه داد: در بخش پروژه‌های سازوکاری نیز، صنعت برق با راه اندازی مرکز پایش، پیشتاز بود.

مدیرعامل توانیر همچنین از همکاران صنعت برق خواست با تمرکز بر دو محور فعالیت‌های انجام شده و دستاورد‌های حاصل شده، با هدف مستندسازی فعالیت‌ها و نیاز‌های صنعت برق که یکی از مهمترین آن‌ها مدیریت انرژی است، در کنفرانس‌های بین المللی وعلمی حضور یابند و به تبادل تجربه بپردازند.

وی گفت: به عنوان یکی از کشور‌هایی که بیشترین میزان یارانه انرژی را پرداخت می‌کنیم، نیازمند پرداختن و توجه بیشتر به این موضوع هستیم.

متولی زاده در عین حال به ظرفیت‌های در نظر گرفته شده در بودجه ۱۴۰۰ پرداخت و از مدیران استانی خواست تا بهره گیری از پتانسیل‌های موجود، در زمینه کاهش تلفات، مدیریت بار و کاهش پیک اقدام کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: