به گزارش برنا، سیدجواد احمدی با بیان این مطلب، افزود: حضور فعال و گسترده بازرسان سازمان های صمت سراسر کشور در اجرای طرح نظارتی نوروز به منظور ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و برخورد با تخلفات اقتصادی، از مهمترین اهداف برگزاری طرح نظارتی نوروز ۱۴۰۰ بوده است.

وی ادامه داد: اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۴۰۰ در راستای نیازهای داخلی و با همکاری نهادها و دستگاههای مرتبط، همدلی و همراهی عموم مردم و با بهره گیری از حداکثر ظرفیت ها و توانمندی بازرسان این سازمان در بازرسی و نظارت دقیق بر نحوه عملکرد بنگاه‌های اقتصادی در سراسر کشور انجام شد.

تداوم طرح نظارتی ویژه نوروز تا 20 فروردین ماه

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت گفت: این طرح با هدف حفظ تعادل در عرضه و تقاضای کالا و خدمات و تنظیم بازار از نیمه بهمن ماه آغاز و تا تاریخ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ تداوم دارد.

احمدی از برخورد سریع و قاطع با اخلالگران بازار در طرح نظارتی نوروز خبر داد و افزود: اقدامات نظارتی بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده و اولویت های کالایی تدوین و تاکنون اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: از مجموع بازرسی‌های به عمل آمده در بخش کالا و خدمات بیشترین بازرسی ها به طور عمده بر کالاهای اساسی از جمله گوشت، مرغ، روغن و شکر متمرکز بوده است تا امکان بروز تخلف در این حوزه کم شود.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت همچنین خاطرنشان کرد: از مجموعه بازرسی های انجام شده از ابتدای امسال و در جریان طرح نظارتی ویژه این ایام 3 هزار و 556 واحد متخلف توسط بازرسان در سراسر کشور شناسایی که از این تعداد 32 پرونده مربوط به کالاهای قاچاق مکشوفه است.

ارسال 1893 پرونده به تعزیرات حکومتی استانها

به گفته احمدی از مجموعه پرونده‌های تشکیل شده طی این مدت یک هزار و 893 پرونده به تعزیرات حکومتی استان ها ارسال و یک هزار و 663 پرونده نیز در حال آماده سازی برای ارسال به تعزیرات حکومتی است.

وی بر رعایت قوانین نظام صنفی و رعایت حقوق مصرف کنندگان تاکید کرد و گفت: بازرسی‌های هدفمند و نظارت پیشگیرانه به صورت مستمر پیگیری شده و همزمان با انجام گشت‌های بازرسی از بازار، برخورد قانونی با گرانفروشی، کم‌فروشی و احتکار در سراسر کشور در حال انجام است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: