به گزارش برنا به نقل از وزارت صمت، یداله صادقی با اعلام اینکه نظارت بر بازار ماه مبارک رمضان هر ساله بصورت مشترک توسط بازرسین این سازمان واتاق اصناف و با همکاری دستگاههای مربوطه مثل شبکه بهداشت ، پلیس امنیت اقتصادی و سازمان تعزیرات حکومتی درسطح استان اجرا می گردد، گفت: اولویت این طرح علاوه بر کالاهای پر مصرف مثل خرما ،آش و حلیم ، اقلام پروتئینی و لبنیات ، نظارت بر کالاهای تنظیم بازاری مانند برنج ،شکر، و روغن نباتی وگوشت منجمد می باشد.

اتمام طرح نظارت بر بازار ویژه نوروز 1400 با انجام 68 هزار مورد بازرسی 

رئیس سازمان صمت تهران در بخش دیگر صحبت‌های خود از اتمام طرح نظارت بر بازار ویژه نوروز خبر داد و تصریح کرد: طرح نظارتی ویژه پایان سال و نوروز 1400، که از 15 بهمن 99 آغاز شده بود به پایان رسید و در این طرح علاوه بر اقلام وکالاهای پرمصرف ویژه شب عید مثل کیف وکفش شیرینی و خشکبار ، لباس و پوشاک و خدمات عمومی ( قالیشویی و خشکشویی و ...) بر کالاهای اساسی خانوار مانند فرآوردهای لبنی ، اقلام پروتئینی ، میوه و مواد شوینده نیز بازرسی مستمر انجام گرفت.

صادقی تصریح کرد: از تعداد 68 هزار بازرسی انجام شده تعداد 12 هزار و 175 پرونده و گزارش بازرسی به ارزش 282 میلیارد و 599 میلیون ریال تنظیم که جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال گردیده است.

وی افزود: بیشترین بازرسی های انجام شده درمورد اقلام پروتئینی گوشت قرمز ومرغ وتخم مرغ با 19 هزار و 580 مورد که تعداد بیش از 4 هزار پرونده تخلف به ارزش 51 میلیارد و 760 میلیون ریال بوده است.

صادقی با اشاره به حضور بازرسین سازمان در واحد ها و مراکز اقامتی و تفریحی و فرهنگی گفت: برابر گزارش‌ها تعداد 2 هزار 537 بازرسی از این مراکز صورت گرفته که 418 پرونده تخلف کشف و به مراجع ذیصلاح ارسال گردیده است.

رئیس سازمان صمت استان در پایان با اشاره به آغاز طرح بازرسی و نظارت ویژه ماه مبارک تاکید کرد: شهروندان درصورت مشاهده هر گونه تخلف صنفی از قبیل گرانفروشی ،عدم درج قیمت، تقلب و احتکار مراتب را ا سامانه 124 طرح موضوع نموده و بازرسین این سازمان با همکاری سایر دستگاههای مرتبط مانند بازرسین اصناف و اتحادیه ها ، پلیس امنیت اقتصادی و سازمان تعزیرات حکومتی با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد نمود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: