به گزارش برنا به نقل از وزارت راه وشهرسازی؛ حمید حیدری مدیرکل بنیاد مسکن بوشهر از حضور نیروها و ماشین‌آلات بنیاد مسکن در مناطق زلزله‌زده استان بوشهر خبر داد.

مدیرکل بنیاد مسکن بوشهر گفت: بعد از وقوع زلزله ۵.۹ بوشهر در بندر گناوه و بندر دیلم که امروز ۲۹ فروردین ساعت ۱۱:۱۱ به وقوع پیوست تیم‌های ارزیاب به همراه ماشین‌آلات بنیاد مسکن در مناطق زلزله‌زده استان حضور بهم رساندند و در حال ارزیابی به واحدهای مسکونی آسیب دیده و همچنین کمک به زلزله‌زدگان هستند.

حیدری با اشاره به اینکه عمدتا بخش مرکزی شهرستان گناوه و شهر ریگ در معرض شتاب و شدت زلزله بودند، افزود: تیم‌های ارزیاب در حال ارزیابی واحدهای مسکونی خسارت‌دیده هستند. همچنین ماشین‌آلات در منطقه مستقر هستند و چنانچه نیاز به آواربرداری باشد سریعا اقدام خواهند کرد.

وی یادآور شد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان گناوه در اجرای طرح بهسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی اقدامات مناسبی انجام داده است و هم‌اکنون ۵۳ درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شدند.

حیدری تصریح کرد: با توجه به مقاوم‌سازی ۵۵ درصدی واحدهای مسکونی روستایی و اجرای طرح بهسازی محیط روستایی و استقبال مردم در اجرای این طرح در سال‌های گذشته، پیش‌بینی می‌شود، کمترین خسارت‌ها را در منطقه شاهد باشیم.

مدیرکل بنیاد مسکن بوشهر گفت: ارزیابی‌های اولیه حاکی است که عمدتا خرابی‌ها در بخش‌های دیوار واحدهای مسکونی روستایی اتفاق افتاده است. ضمن آنکه پیش‌بینی می شود در بافت های فرسوده و ناکارآمد که مردم نسبت به بازسازی و مقاوم سازی آنها اقدام نکردند، خسارت هایی را شاهد باشیم.

حیدری ادامه داد: نیروهای بنیاد مسکن با آمادگی کامل در منطقه حضور دارند و در حال ارزیابی میزان خسارت ها به واحدهای مسکونی روستایی و کمک به آسیب دیدگان احتمالی هستند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: