به گزارش برنا به نقل از توانیر،  مصطفی رجبی مشهدی افزود: هم اکنون مصرف برق مراکز استخراج رمزارز که به صورت مجاز فعالیت می‌کنند به ۳۰۰ مگاوات می‌رسد که برق این میزان به منظور حفظ تعادل و پایداری شبکه برق، قطع می‌شود.

رجبی مشهدی با اشاره به این که براساس بار‌های شناسایی شده و برآورد‌های صورت گرفته، در مجموع ۱۵۰۰ مگاوات برق برای استخراج رمز ارز در کشور مصرف می‌شود، یادآور شد: متاسفانه ۱۲۰۰ مگاوات از این میزان به صورت غیرقانونی مصرف می‌شود که با هماهنگی‌های صورت گرفته در حال شناسایی این تعداد هستیم.

وی با بیان اینکه مصارف غیرقانونی باعث ایجاد نوسان در شبکه برق می‌شوند، با تقدیر از فعالانی که به صورت مجاز اقدام به این امر می‌کنند، تصریح کرد: این فعالیت‌ها می‌تواند باعث سوختن وسایل برقی هموطنان شود یا حتی خاموشی‌هایی را به دنبال داشته باشد.

سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: هموطنان به منظور حفظ پایداری شبکه برق و جلوگیری از بروز خاموشی‌ها و افت ولتاژ در شبکه برق که آسیب آن به خود مردم می‌رسد، می‌توانند هرگونه فعالیت غیرقانونی و استفاده غیرمجاز از شبکه برق را از طریق مراجعه به سامانه سمات به آدرس https://www.tavanir.org.ir/samaat به اطلاع برسانند.

رجبی مشهدی گفت: دراین سایت بخشی جداگانه برای معرفی مراکز یا افرادی که به صورت غیرمجاز به استخراج رمز ارز می‌پردازند وجود دارد که مردم می‌توانند از طریق مراجعه به این بخش، حتی شماره شبا بانکی خود را جهت دریافت پاداش معرفی مرکز غیرمجاز، اعلام کنند.

وی افزود: پرداخت پاداش به افرادی که به افشای مراکز استخراج رمز ارز اقدام می‌کنند، پس از بررسی و تایید صحت گزارش ارائه شده، انجام می‌شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: