به گزارش برنا به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا کریم‌زاده، استفاده حداکثری از فرصت اجرای موافقت‌نامه تجارت ترجیحی فی‌مابین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا را ضروری دانست و از تمدید شش ماهه برخی محدودیت‌های وارداتی توسط دولت این کشورخبر داد.
وی با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی مشترک ایران و ارمنستان و روابط گرم سیاسی دو کشور، همچنین نقش و جایگاه بخش خصوصی و اهمیت عملکرد اتاق‌های بازرگانی مشترک، بر لزوم  تلاش بیش از پیش در مسیر تحقق هدف توسعه تجارت با همسایگان و به خصوص ارمنستان تآکید کرد.  
سرپرست دفتر اروپا و آمریکا در ادامه آمادگی سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولی توسعه صادرات کشور، برای پیگیری جدی موضوعاتی چون رفع موانع تعرفه‌‎ای و غیرتعرفه‌ای با اتحادیه اوراسیا و کشور ارمنستان، با همفکری و همراهی اتاق‌‎های بازرگانی و تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط را اعلام کرد.
یادآور می‌شود، نشست اعضای ایرانی کارگروه مشترک صنعتی، معدنی و تجاری ایران و ارمنستان، به ریاست سرپرست اروپا و آمریکا و با حضور نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، اتاق بازرگانی مشترک ایران وارمنستان، وزارت نیرو، صندوق ضمانت صادرات، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت بازرگانی دولتی ایران، در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.
گفتنی است، در این نشست نمایندگان سازمان‌ها، دستگاه‌ها و نهادهای حاضر به طرح دغدغه‌ها و پیشنهادات خود در زمینه تجارت دوجانبه با ارمنستان پرداختند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: