به گزارش برنا به نقل از وزارت صمت، سیف‌الله امیری با اشاره به قیمت سیمان عرضه شده در بورس کالا گفت: در هفته جاری در بورس کالا قیمت هر پاکت سیمان کمتر از 25 هزار تومان و قیمت هر تن سیمان فله حدود 363 هزار تومان است و در بازار هم هیچ مشکلی برای تولید و عرضه این محصول وجود ندارد.

وی افزود: هر هفته حدود یک میلیون تا یک میلیون و دویست هزار تن سیمان در بورس کالا عرضه می‌شود که کمتر از یک میلیون تن آن مورد معامله قرار گرفته و مابقی برای عرضه مجدد در بورس آماده می شود.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت خاطر نشان کرد: در حال حاضر در بازار آزاد قیمت هر پاکت سیمان بین 32 تا 36 هزار تومان است که این افزایش نسبت به بورس کالا مربوط به ده درصد مالیات ارزش افزوده و همچنین هزینه‌های حمل و نقل و موضوعات دیگر است.

امیری با اشاره بر آرامش و ثبات ایجاد شده در بازار سیمان، از تأمین به موقع سوخت مورد نیاز کارخانجات سیمانی خبر داد و گفت: مازوت مورد نیاز این کارخانجات تأمین و تحویل داده شده است و در این زمینه هم با مانع خاصی مواجه نیستیم.

وی اظهار داشت: به صورت هفتگی جلسات منظمی در خصوص موضوع تأمین سوخت با وزارتخانه های نفت و نیرو برگزار می شود و در جهت حل مشکلات واحدهای تولیدی سیمانی و فولادی در کمترین زمان ممکن هماهنگی های لازم صورت می پذیرد؛ به این ترتیب شاهد افزایش میزان تولید و عرضه این محصول نسبت به تقاصای بازار هستیم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: