به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، پس از کسب اطمینان از صحت فیش حقوق ارسالی محمد علی کریمیان مدیرعامل پتروشیمی دنا و به دلیل عدم شفافیت و تعدد تخلفات مالی در شرکت‌های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان، خبرگزاری برنا روز گذشته تصمیم به انتشار جزئیات مربوط به فیش حقوقی نجومی مدیرعامل پتروشیمی دنا گرفت.

در خبر روز گذشته، آمده بود که محمدعلی کریمیان در هفته پایانی تیرماه 1400 و در زمان دولت حسن روحانی به مدیرعاملی پتروشیمی دنا منصوب شده بود و براساس اسنادی که به دست خبرگزاری برنا رسیده، فیش حقوقی آبان‌ماه سال جاری وی، از حقوق 73 میلیون تومانی حکایت دارد و این درحالی است که پروژه‌های این شرکت هنوز در حال تکمیل است و از نظر اقتصادی تا به امروز سودآوری برای صندوق ذخیره فرهنگیان نداشته و همین رویه موجب انتقادات معلمانی که خیلی از آنها حقوق 3 تا 4 میلیون تومان در ماه دریافت می‌کنند، شده است.
با این حال روابط عمومی پتروشیمی دنا جوابیه‌ای پیرامون خبر روز گذشته خبرگزاری برنا ارسال کرده و در آن نوشته است:
"1- حقوق دریافتی مدیرعامل این شرکت بر خلاف مطلب اعلام شده در آن رسانه، کمتر از نصف رقم اعلام شده می‌باشد.
2- حقوق و مزایای مدیران عامل شرکت‌های تولیدی و طرح‌های در حال اجرا از جمله طرح پتروشیمی دنا توسط سهامدار تعیین وابلاغ می‌شود.
3- آقای محمدعلی کریمیان که پیش از این مدیرعامل شرکت شیمیایی لاوان بوده در تاریخ 23/4/1400 به عنوان مدیرعامل جدید پتروشیمی دنا منصوب شده‌اند و همزمان پیگیر حل و فصل مسائل حقوقی شرکت (هم‌گروه) شیمیایی لاوان در تهران و استان بوشهر نیز بوده است.
4- ایشان تنها در آبان‌ماه، 11 روز مأموریت (از جمله 4 روز تعطیل) برای پیگیری عملیات پروژه در سایت شرکت (در عسلویه) حضور داشته است لذا حقوق قانونی متعلقه و برخی مزایای ماه‌های پیشین به صورت تجمیعی و پرداخت معوقات در فیش‌های حقوقی پس از آن درج می‌گردد، از این روی دریافت حقوق 73 میلیون تومانی در آبان ماه برداشتی نادرست واز اساس کذب می‌باشد."

IMG_7532-min-1-scaled-1024x683-1-1-463x348
به گزارش برنا، در واقع روابط عمومی پتروشیمی دنا با این توضیحات مدعی شده که حقوق آبان‌ماه مدیرعامل این شرکت به‌خاطر حق مأموریت‌ و مزایای ماه‌های پیشین و پرداخت معوقات به رقمی نجومی تبدیل شده است.
این در حالی است که در فیش حقوق منتشر شده، گزینه‌ای به اسم مزایای ماه‌های پیشین و معوقات وجود ندارد و این، نشان می‌دهد که ارقام این فیش حقوقی، صرفاً برای ماه آبان است.
از سوی دیگر استدلال روابط عمومی پتروشیمی دنا برای توجیه رقم حقوق مدیرعامل خود، عذر بدتر از گناه بوده و به نوعی توجیه حقوق نجومی با حق مأموریت نجومی است.
بر اساس فیش حقوقی آبان ماه سال 1400 مدیرعامل شرکت پتروشیمی دنا، وی 11 روز مأموریت در این ماه داشته که 4 روز آن در روزهای تعطیل صورت پذیرفته است اما نکته جالب مبلغ حق مأموریت‌ این روزهاست.

65f68fd8-3c32-4925-b6b9-3f1cf44d2789 (1)طبق فیش حقوق مدیرعامل پتروشیمی دنا که 19 روز پیش از پایان دولت حسن روحانی به این سمت منصوب شده است، 12 میلیون و 591 هزار تومان برای 7 روز ماموریت در روزهای عادی به مدیرعامل پرداخت شده که معادل روزی یک میلیون و 798 هزار تومان است و 10 میلیون و 310 هزار تومان نیز برای 4 روز تعطیل لحاظ شده و این یعنی مدیرعامل پتروشیمی دنا برای یک روز مأموریت در روزهای تعطیل 2 میلیون و 577 هزار تومان حق مأموریت دریافت می‌کند؛ تقریباً به اندازه حداقل دستمزد یک ماه یک کارگر.
انتهای پیام/

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: