گرفتاری برای دومین غول صادرکننده پوشاک جهان

گرفتاری برای دومین غول صادرکننده پوشاک جهان

دومین صادرکننده پوشاک در جهان با کاهش سفارش مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا، صنعت پوشاک بنگلادش، دومین صادرکننده جهان پس از چین، با مشکلی مضاعف ناشی از کاهش تقاضای جهانی و بحران انرژی در داخل مواجه است که تهدیدی برای توقف بهبود بیماری همه‌گیر این کشور است.

نگرانی در صنعت پوشاک این کشور آسیای جنوبی یادآور سفارش‌های لغو شده در روزهای اولیه همه‌گیری است.

صادرات پوشاک این کشور در سال منتهی به ژوئن به رکورد ۴۲.۶ میلیارد دلار افزایش یافت که ۸۲ درصد از کل صادرات را به خود اختصاص داد.

کارشناسان اظهار کردند: خرده فروشان در بازارهای اروپا و آمریکا با توجه به افزایش تورم در مقاصد صادراتی، ارسال محصولات نهایی یا سفارشات را به تعویق می‌اندازند.

کاهش سفارشات خطری برای اقتصاد جایی است، که صنعت پوشاک بیش از ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و ۴.۴ میلیون نفر در آن مشغول به کار هستند.

چارلی رابرتسون، اقتصاددان ارشد جهانی در رنسانس کپیتال گفت: لباس یک کالای اختیاری است و اگر هزینه‌های اصلی مردم افزایش یابد، باید هزینه‌های اختیاری خود را کاهش دهند و لباس یکی از این موارد خواهد بود.

ذخایر ارزی بنگلادش تا ۱۳ جولای از ۴۵.۳۳ میلیارد دلار در سال گذشته به ۳۹.۷۹ میلیارد دلار کاهش یافت و این برای پوشش تقریبا چهار ماه واردات کافی است.

کسری تجاری این کشور در سال مالی منتهی به ژوئن به رکورد ۳۳.۳ میلیارد دلار افزایش یافت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کارشناسان در این زمینه اظهار کردند که بعد از اینکه اندکی از همه‌گیری کووید فاصله گرفته‌ایم، جنگ آغاز شد. ما فقط قربانیان ناخواسته هستیم.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

  نظر شما

  • جعفری

   انصافا جنس بنگلادش ۱۰۰برابر بهتر وارزانتر ازجنس چین میباشد تجارمحترم فکر سلامتی جیب وتن ملت باشید ازبنگلادش خرید کنید جه جنس باکیفیت متریال طبیعی دارند

  پربیننده‌ترین اخبار اقتصادی

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار اقتصادی

  اخبار برگزیده