به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به جز اماکن تاریخی، موزه ها تنها مکان هایی هستند که ریزترین جزئیات هر تاریخ را به نمایش گذاشته و آن را به گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما به نقاط مختلف دنیا سفر می کنند، معرفی می نماید. در این مطلب بهترین موزه های موجود در پرطرفدارترین شهرهای گردشگری را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

استانبول

استانبول یکی از کلانشهرهای بزرگ جهان و پرطرفدارترین شهر توریستی می باشد و بسیاری از بهترین جاذبه های گردشگری را در خود جای داده است. اگرچه اکثر جاذبه های گردشگری استانبول در مناطق قدیمی شهر و یا در نزدیکی آن قرار دارند، اما مکان های دیگری در سایر نقاط استانبول وجود دارد که می توان برای گردش و تفریح با تور استانبول به آنجا رفت و آن ها مکان هایی جز بهترین موزه های استانبول نیستند.

موزه سنت ایرنه استانبول Saint Irene Museum

در قرن چهارم کلیسای سنت ایرنه به دستور کنستانتی ها ساخته شد و بعدها این کلیسا تبدیل به موزه شد. ساختمان این کلیسا در بخش معبد اولیه مسیحیان قرار دارد و پذیرای بسیاری از گردشگران می باشد.

آنتالیا

آنتالیا یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار و محبوب در بین گردشگران می باشد. علاوه بر سواحل بکر و زیبای مدیترانه ای، جاذبه های گردشگری تاریخی و موزه های آنتالیا گردشگران را به سمت خود می کشاند. به صورتی که تعداد گردشگران تور آنتالیا هر ماه رو به افزایش است.

موزه باستانشناسی آنتالیا – The Antalya Museum

موزه باستانشناسی آنتالیا یکی از بزرگترین موزه های ترکیه می باشد که در ساحل کُنی آلتی یا کنیالتی آنتالیا واقع شده است. این موزه در فضای هفت هزار متر مربع ساخته شده و دارای 13 سالن نمایشگاه و یک سالن نمایشگاه رو باز می باشد.

تفلیس

پایتخت گرجستان پر از مکان های جذاب و دیدنی است. بلوارهای بزرگ و زیبا، خیابان های سنگفرش شده و کوچه های پر پیچ و خم قدیمی در میان معماری منحصر به فرد آن مورد توجه بسیاری از گردشگران تور گرجستان قرار می گیرند. برای گردشگری تاریخی در موزه های تفلیس پایتخت گرجستان، با ما همراه باشید.

موزه ملی گرجستان

موزه ملی گرجستان در تفلیس واقع در خیابان معروف روستاولی با بیش از 3 هزار شی گرانبها یکی از جاذبه های توریستی  دربین گردشگران محسوب می شود. در این موزه کتاب های قدیمی، آثار نفیس چوبی و شیشه ای ظروف فلزی با سبک های مختلف، فرش ها و پارچه های دست بافت، قطعه کاشی های منقوش به طرح های اسلامی، شمشیر، سپر کلاه خود و ظروف شیشه ای و سنگی وجود دارد که بخشی از آنها مربوط به دوره قاجاریه و هخامنشی ایران است. همچنین نقاشی های مربوط به هنرمندان ایرانی در معرض دید عموم قراردارند. دلیل اینکه بخش وسیعی از آثار هنری ایرانیان که مربوط به دوره هخامنشی می باشد در این موزه قراردارد این است که بر اساس عهدنامه ننگین گلستان، منطقه قفقاز که شامل بخش وسیعی از گرجستان بود از ایران جدا و ضمیمه خاک روسیه شد. همچنین در این موزه مجموعه های نفیسی از آثار هنر قرون وسطی مسیحی، شامل طلا و نقره و جواهرات با ارزش مربوط به سرزمین باستانی کولخیس و همچنین آثار گرانبهایی از هنرمندان اروپای شرقی و غربی، روسیه و گرجستان به چشم می خورند که با خرید بلیط هواپیما تفلیس و سفر به این شهر زیبا می توانید جذابیت بسیار آن را تجربه کنید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: