به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، ایران، یکی از معدود کشورهای بوده که در میان بسیاری از کشورهای همسایه اش و همپای کشورهای اروپایی به این صنعت خوش آمد گفته است و با فراهم کردن تمام زیرساخت های ممکن، جای صنعت هواپیمایی را در خود محکم کرده است. این جایگاه تا جایی درخشان بوده است که بسیاری از ایرلاین های این کشور، پرنده های آهنین خودشان را به غیر از سفرهای داخلی به کشورهای خارجی هم به پرواز در می آوردند و می آورند. ما نیز امروز قصد داریم تا به ایرلاین هایی سرک بکشیم که سفیرهای ایران در کشورهای خارجی در سراسر دنیا هستند.

ایرلاین های ایرانی از دیروز تا امروز

حرف هایی در میان مردم شایع شده بود که قرار است در آسمان کشور، طیاره دیده شود و بسیاری از ترس شان که این غول آهنین چیست و قرار است چه بلایی به سر مردم بیاورد، تا صدای غرّشش را می شنیدند، به خانه های شان پناه می بردند و یا فریاد بکشند بلکه هواپیما از پیش چشمان شان دور شود. بسیاری نمی دانستند که کاربرد این وسیله نقلیه و حضورش در کشور تا چه اندازه می تواند سودمند باشد و تا چه اندازه می تواند سرعت جا به جایی ها را از انسان گرفته تا کالا، بالا ببرد. در سال 1944 میلادی یعنی مطابق با سال 1322 هجری شمسی، اولین سنگ بناهای خطوط هواپیمایی ایران گذاشته شد و اولین ایرلاینی که در این خطوط شروع به فعالیت کرد، ایرلاین ایرانیَن اِیر وِیز (Iranian Air Ways) بود که بعدها به هواپیمایی ایران ایر تغییر نام داد. به دنبال راه اندازی این ایرلاین، رفته رفته ایرلاین های دیگری هم پا به عرصه گذاشتند و سفرای بعدی ایران شدند. جالب است بدانید که اولین هواپیماهایی که در آسمان ایران به پرواز درآمدند، هواپیماهای سری بوئینگ بوده اند. شاید صنعت هواپیمایی یک پدیده بومی نباشد اما ایران با بالاترین میزان استقبال و آمادگی، در اولین سال های ورود این صنعت در زندگی بشر، توانست به خوبی از آن استفاده کند و در عرصه بین الملل، گام های استواری برداشته است.

ایرلاین های ایرانی

هواپیمایی آسمان، دومین ایرلاین ایرانی  

این هواپیمایی، دومین شرکت هواپیمایی ایران است که فرودگاه مهرآباد و فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) را به عنوان آشیانه هواپیماهای خود از سال 1980 میلادی فعالیت خود را آغاز کرده است. این هواپیمایی از سال 1381 به سازمان بازنشستگی کشوری واگذار شد و از آن پس فعالیت خود را با نیت کمک به این سازمان از سر گرفت. عمده هواپیماهایی که در این هواپیمایی مورد استفاده قرار می گیرند، هواپیماهای فوکر هستند و البته در سال های اخیر، هواپیماهای ایرباس و بوئینگ نیز به ناوگان شرکت هواپیمایی آسمان اضافه شدند. هواپیمایی آسمان نیز در رقابت با دیگر هواپیمایی های کشور، توانسته پتانسیل قابل توجه ای از خود در خدمات رسانی در حوزه بین الملل انجام دهد. 

هواپیمایی کیش ایر، آشیانه خلیج فارس

بی شک، مروارید خلیج فارس مستحق داشتن یکی از بهترین ایرلاین های کشور است. هواپیمایی کیش یکی از چهار ایرلاین بین المللی ایران به حساب می آید که فعالیت خود را از سال 1370 آغاز کرد. هواپیمایی کیش ایر با سری متنوعی از هواپیماهای بوئینگ، ایرباس، فوکر، توپولف و مک دانل داگلاس ام دی هر آن چه که مسافران از یک پرواز باکیفیت انتظار داشته باشند را فراهم می کند.    

هواپیمایی ماهان در عرصه بین الملل        

هواپیمایی ماهان از دیگر ایرلاین هایی است که در سال 1992 میلادی یعنی در سال 1370 هجری شمسی پا به عرصه صنعت هوایی گذاشت. این ایرلاین یک شرکت هواپیمایی خصوصی است که با 37 فروند هواپیما به 20 مقصد در آسیا، خاورمیانه و اروپا پرواز مستقیم دارد و روزانه، هزاران مسافر را به نقاط مختلف دنیا می برد. هواپیمایی ماهان در سال 1372 اولین پرواز خود را از تهران به کرمان آغاز کرد و این پرواز برای این شرکت موفق هواپیمایی، سرآغاز فعالیت های پیش رو آن شد. ماهان تا اندازه ای در میان ایرانیان و همچنین خارجی ها شهرت دارد که اگر سری به سایت های معتبر مسافرتی و گردشگری بزنید و از کارشناسان مجرب آن در مورد بهترین پروازها سوال کنید، بی شک نام این شرکت هواپیمایی را خواهید شنید.

هواپیمای زاگرس، ایرلاینی متفاوت

این شرکت هواپیمایی که در حال حاضر یکی از موفق ترین ایرلاین های ایران به حساب می آید، با کادر پرواز مجرب، تشکیل شده از زنان و مردان متخصص، از سال 1384 فعالیت خود را آغاز کرده است. 28 فروند در آشیانه این شرکت هواپیمایی، مدام در حال خدمات دهی به مسافران خود هستند تمام تلاش خود را می کنند تا به سفری امن و راحت را برای مسافران این ایرلاین فراهم کنند. بیش تر نقاطی که هواپیماهای ایرلاین زاگرس به آن ها پرواز می کنند، شهرهای ایران و ترکیه هستند.

هواپیمایی معراج، ایرلاین بین المللی 

هواپیمایی معراج از سال 1389 فعالیت خود را به عنوان یک شرکت خصوصی و مستقل آغاز کرد و با مجوز سازمان هواپیمایی کشور، توانست نظر و اعتماد بسیاری از مسافران داخلی و بین المللی را در کشور جلب کند. از مقاصد این ایرلاین می توان به فرودگاه بین المللی کرمانشاه، فرودگاه بین المللی آتاترک و فرودگاه بین المللی ژنو و وین اشاره کرد. هواپیماهای این ایرلاین از خانواده تازه نفس ایرباس ها هستند و با بالاترین کیفیت، آماده ارائه خدمات به مسافران خود هستند.

هواپیمایی سفیران

هواپیمایی سفیران یا همان سفیران ایر از سال 1386 فعالیت خود را در عرصه صنعت هوایی آغاز کرد و نه تنها در زمینه جا به جایی مسافران بلکه در انتقال کالاهای پستی و سفارشی نیز فعال است. حضور هواپیمایی سفیران در عرصه بین الملل و سفرهای متداوم به کشورهای همسایه، باعث شده که این هواپیمایی از شهرت قابل توجه برخوردار شود و مخاطبان خاص خود را جذب کند. ناوگان هوایی ایرلاین سفیران با 3 فروند آنتونوف ای ان-140 و 1 فروند هواپیمای بوئینگ 737، قسمتی از پروازهای بین المللی کشور را بر عهده دارد. دسترسی به این ایرلاین ها و خرید بلیط هواپیما ارزان می توانید به سایت های معتبر مسافرتی و گردشگری مراجعه کنید و حتی اگر در مورد انتخاب هر کدام از آن ها نیز تردیدی دارید، می توانید با کارشناسان مجربی که به صورت 24 ساعته در این حوزه و در وبسایت های معتبر فعال هستند، سوالات خود را بپرسید.

منبع: eligasht.com

اطلاعات تماس الی گشت:

تلفن: 0218540

ایمیل: info@eligasht.com

آدرس: تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، کوچه 23، پلاک 7

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: