به گزارش برنا، علی همایونی با بیان این مطلب اظهار کرد: ارزش این کالاهای صادر شده در سال گذشته بیش از 101 میلیون دلار بوده است.

وی ادامه داد: از این میزان، 20 هزار و 446 تن کالا به ارزش 31 میلیون دلار از منطقه آزاد قشم به داخل کشور و سرزمین اصلی صادر گردیده است.

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم افزود: همچنین 20 هزار و 423 تن کالا به ارزش بیش از ۷۰ میلیون و ۴۷۰ هزار دلار از این منطقه به سایر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و سایر کشورها از جمله عراق، هند، پاکستان، چین، امارات و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

به گفته همایونی؛ در سال گذشته بیش از 5 هزار 890 تن کالا به ارزش 46 میلیون دلار مواد اولیه مصرفی مورد نیاز کارخانجات و واحد‌های تولیدی و ماشین آلات مربوط به خطوط تولید به منطقه آزاد قشم وارد شده است.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای فرانسه، سوئیس، بلژیک، ایتالیا، هلند، چین، ترکیه، امارات و آلمان مهمترین مبدا محصولات وارداتی جزیره را تشکیل می دهند.

همایونی در پایان گفت: رونق بخشیدن به صادرات غیرنفتی و واردات هدفمند جهت تامین مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز واحدهای تولیدی در راستای عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی، مهمترین ماموریت های گمرک سازمان منطقه آزاد قشم است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: