به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، محمد کردی در خصوص روند احراز صلاحیت‌ها در البرز و موضوع رد صلاحیت داوطلبان در هیئت‌های اجرایی و هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها گفت: اخیراً یک نشست با حضور استاندار البرز و اعضای هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراها در استان در خصوص این مساله برگزار شد که در این جلسه فضای تعاملی بسیار خوبی با تأکید بر بسترسازی برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات خرداد ماه وجود داشت.

وی افزود: در این جلسه بر موضوع بررسی صلاحیت‌ها با رعایت مر قانون و بدون اعمال سلائق سیاسی و فصل الخطاب بودن نظر مراجع چهارگانه و لزوم حفظ آبروی داوطلبان تأکید شد.

دبیر ستاد انتخابات استان البرز با بیان اینکه در استان البرز مجموعاً 1919 نفر برای شرکت در انتخابات شوراهای شهر ثبت نام کردند که این تعداد حدود 25 درصد توسط هیئت‌های اجرایی و نظارت شهرستان‌ها احراز صلاحیت نشده‌اند گفت: حدود دو سوم داوطلبان رد صلاحیت شده اعتراض خود را به هیئت عالی نظارت استان اعلام کرده‌اند.

کردی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در هیئت عالی نظارت رویکرد مثبتی نسبت به احراز صلاحیت‌ها وجود دارد و البته حساسیت‌های محلی نیز کمتر است و تأکید هم بر رعایت قانون و عدم دخالت سلائق سیاسی است، با حوصله به اعتراض‌ها رسیدگی می‌شود.

وی تصریح کرد: نتیجه نهایی 22 اردیبهشت اعلام می‌شود و با توجه به فضای مثبتی که در هیئت عالی نظارت وجود دارد احتمالاً تعداد قابل توجهی از داوطلبان رد صلاحیت شده احراز صلاحیت شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: البته برای شهرهای بالای 200 هزار نفر که شامل کرج و فردیس می‌شود یک فرصت دیگر هم  وجود دارد تا اگر پس از بررسی هیئت عالی نظارت استان به روند احراز صلاحیت خود اعتراض داشتند،  موضوع را به هیئت عالی نظارت کشور هم اعلام کنند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: