به گزارش خبرگزاری برنا از ایلام؛ سلیمانی دشتکی از اعمال محدودیت ها در مناطق قرمز کرونا خبر داد و گفت: طبق مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، هر شهرستانی که به وضعیت قرمز می رسد ستاد استانی می تواند ؛محدودیت های  یک هفته ای به وزیران بهداشت و کشور پیشنهاد بدهد تا در نهایت با تصویب رئیس جمهور به مرحله اجرا گذاشته شود.

وی افزود: همچنین از ۱۵ تیر ماه، زدن ماسک در تمام محل های تجمع الزامی می شود.

استاندار ایلام از دیگر تصمیمات ستاد ملی کرونا گفت و تصریح نمود: طبق مصوبه ستاد کرونا، از فردا اضافه اجاره بها نسبت به سال قبل نباید در تهران بیشتر از ۲۵ درصد، در کلان شهرها بیشتر از ۲۰ و در بقیه شهرها بیشتر از ۱۵ درصد باشد.

وی با اشاره به این مطلب که در شرایط فعلی راهی جز مدیریت کرونا نداریم گفت: برای مقابله با کرونا باید اصول بهداشتی را رعایت کنیم و فعلا راه دومی وجود ندارد

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا با تاکید بر این مطلب که در شرایط پیش رو همه باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بهم کمک کنیم، اضافه کرد: در روند مقابله با بیماری کرونا، باید مراقب سالمندان و افرادی که بیماری زمینه ای دارند، باشیم.

وی با هشدار این مهم که خطر ابتلا به کرونا در کمین شهروندان است، گفت: بشدت از حضور درتجمعات باید پرهیز کرد؛چراکه حضور در تجمعات، گردهمایی ها، مراسمات جشن و عزا بصورت گروهی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ودرمانی  در محیط های اجتماعی و محل کار، عدم استفاده از ماسک و ... حرکت در جهت ابتلا به بیماری کرونا محسوب می شود و تاوان سختی برای کسانی که به این هدف خطرناک می رسند، متصور است!

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: