به گزارش برنا ازایلام ؛ محمد نوذری  گفت: استان ایلام از موقعیت ویژه ای برای صادرات برق به کشور عراق برخوردار است و باید در این زمینه زیرساخت های لازم در دستور کار قرار گیرد.

او با بیان اینکه صادرات برق به عراق یکی از اولویت های استان در سالهای آتی است، گفت: رایزنی های گسترده ای با استان های همجوار در کشور عراق به انجام رسیده که می تواند منشا تحولات مفیدی باشد که به توسعه منطقه و اقتصاد ملی کمک کند.

او درادامه گفت: توسعه خطوط انتقال نیرو نیازمند همراهی و مشارکت مردم در اجرای پروژه هاست که در این راستا باید با تشکیل تیم های کارشناسی هم از هزینه های احتمالی براوردی ارائه شود و هم در ان حق و حقوق مردم هم دیده شود و در اقدام بعدی برای رفع معارضین احتمالی در طول مسیر انتقال خطوط برق در شهرستانهای جنوبی اقدام نمود.

 استاندار ایلام به اهمیت نگهداری شبکه انتقال و تامین امنیت خطوط و دکلها اشاره کرد و گفت: کم هزینه ترین راه تامین امنیت دکلهای  انتقال برق قرارداد با دهیاران و شوراهای روستایی است که حضور به موقع آنها در طول مسیر می تواند راهگشای جلوگیری از سرقت های متناوب گردد.

او گفت: ایجاد امنیت پایدار برای خطوط انتقال برق و دکلهای برق هزینه نگهداری این خطوط را نیز کاهش می دهد.

در ادامه این نشست اسدی مدیر عامل برق منطقه ای غرب کشور با بیان اینکه در مسیر خطوط انتقال مشکل معارضین حل نشده گفت: معارضین بخشی از انرژی ما را می گیرند تلاش ما برای مردم است و لازم است مردم نیز برای توسعه متوازن و منطقه‌ای خود همکاری لازم را داشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: