به‌ گزارش برنا از ایلام، محمد نوذری روز یکشنبه در آیین تجلیل از هنرمند برتر سال استان ایلام افزود: آمار بستری ها روز به روز در حال افزایش است و چنانچه با این روال پیش برویم ۱۰ روز دیگر بیمارستان های استان جایی برای پذیرش بیماران نخواهند داشت.

وی یادآور شد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ فوتی ناشی از کرونا در این استان به ثبت رسیده است و بر اساس پیش بینی ها تعداد فوتی ها در روزهای آینده افزایش می یابد.

استاندار ایلام با انتقاد از کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی از ۹۰ درصد به ۵۸ درصد، یادآور شد: برای پیشگیری و مبارزه با کرونا مردم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ماسک را اولویت قرار دهند.

وی اظهار داشت: شماری از مردم در این زمینه همکاری را ندارند و در صورتیکه مردم همراهی نکنند کنترل لازم انجام نخواهد شد.

وی دورهمی ها، دید و بازدیدها، ارتباطات و حضور در تجمعات را مهم‌ترین دلیل شیوع ویروس کرونا در این استان عنوان کرد.

استاندار ایلام اثربخشی و نوآوری را دو ویژگی هنر ایرانی اسلامی عنوان کرد و گفت: هیچ فرهنگ و هنری به اندازه هنر ایرانی تاثیرگذار نبوده است.

نوذری با بیان اینکه هنر اسلامی در تاریخ ایران هنری والا و دارای جایگاه خاصی است، افزود: هنر باید در خدمت آزادی، عدالت اجتماعی، اندیشه و مردم باشد.
وی اظهار داشت: در سایه آزادی است که عدالت شکل گرفته و هیچ چیزی به اندازه هنر اثرگذار نخواهد بود.
استاندار ایلام با بیان اینکه بسیاری از مسایل امروزی با استفاده از ابزار هنر حل می‌شود، گفت: هیچ گفتمانی ارزشمندتر از هنر نمی تواند به کمک رفع مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه بیاید.

نوذری نقش هنرمندان را در توسعه استان مهم و تاثیرگذار دانست و تاکید کرد: نگاه به اصحاب فرهنگ‌ و هنرمندان، اصحاب رسانه و مطبوعات در اولویت قرار دارد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: