به گزارش برناازایلام ;رییس قوه قضاییه از دادستان های سراسر کشور خواست: نظارت مستمری بر پرونده های اجرای احکام داشته باشند تا آرا صادر شده بطور دقیق عملیاتی شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای روز پنجشنبه در دیدار با قضات و کارکنان دادگستری ایلام اظهار داشت: مردم با مشکلات معیشتی، اشتغال، مسائل فرهنگی، اجتماعی و قضایی متعددی روبرو هستند و همه مدیران در هر سطحی وظیفه دارند در جهت گره گشایی از مشکلات مردم تلاش کنند.

وی افزود: همه مدیران باید فرصت خدمت به مردم را مغتنم بشمارند چرا که این نعمت در صورت اجرای آن نزد خداوند متعال از اجر بسیاری برخوردار است.

رییس قوه قضاییه تاکید کرد: ایران اسلامی سرشار از سرمایه های خدادادی و نیروی انسانی کارآمد است و شایسته نیست مردم با این مشکلات روبرو باشند.

محسنی اژه‌ای بر لزوم برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای حل مشکلات جاری کشور تاکید کرد.

وی با اشاره به حضور خود طی چهار دهه گذشته در دستگاه قضایی اضافه کرد: میزان دریافتی کارکنان قضایی در مقابل خدمات صورت گرفته متناسب نیست ولی امانت سنگین قضاوت و احقاق حقوق عامه ایجاب می کند این مشکلات معیشتی، اداری و تجهیزاتی را تحمل کنیم تا مردم از خدمات بیشتری برخوردار شوند.

رییس قوه قضاییه رسیدگی سریعتر به پرونده ها را از اصلی ترین خواسته مردم عنوان کرد که همه قضات و کارکنان باید به این اصل توجه کنند.

اژه‌ای پرهیز از صدور حکم حبس و استفاده از مجازات های جایگزین حبس تا حد امکان را در بررسی پروندها خواستار شد.

وی با اشاره به پرونده های قصاص گفت: قضات از ظرفیت مردم و افراد صاحب نفوذ و صاحب کلام برای حل و فصل مسایل و جلب رضایت بهره بگیرید.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: