به گزارش برنا، عشق و علاقه متقابل در زندگی مشترک اهمیت زیادی دارد اما تنها بخشی از بار سنگین سعادتمندی در زندگی زناشویی را به دوش می کشد. بخش دیگر ابراز آن، چه در قالب جملات عاشقانه برای همسر یا هزاران شیوه دیگر است.

بدون شک ابراز عشق می تواند عشق و محبت بیشتری به سوی شما سرازیر کند. بسیاری از افراد عاشق همسر و زندگی شان هستند اما به دلیل عدم آشنایی با روش های ابراز این عشق در خوشبخت کردن او موفق نیستند و نمی توانند رابطه سالم و عاشقانه ای در زندگی مشترک خود ایجاد کنند.

اگر شما نیز جزو این افراد هستید ممکن است ایده های زیر به شما کمک کند:

1. به خواسته او توجه کنید

شما به عنوان یک همسر خوب احتمالا هر کاری که باعث شود عشق تان احساس مطبوع و راحتی داشته باشد برایش انجام می دهید اما مهم تر این است که بدانید او واقعا چه می خواهد و خواسته هایش را در اولویت قرار دهید.

به عنوان مثال بسیاری از مردان از کلمات عزیزم، عسلم و بسیاری کلمات عاشقانه دیگر هنگام صدا زدن همسرشان استفاده می کنند، معمولا خانم ها نیز این شیوه عاشقانه را دوست دارند اما برخی ترجیح می دهند به جای این کلمات نام خودشان را به زبان بیاورید تا احساس خاص بودن به آن ها دست بدهد.

2. تجربه های جدید در کنار هم داشته باشید

اگر احساس می کنید زندگی تان روند یکنواخت و خسته کننده ای پیدا کرده سعی کنید لیستی از کارهای مهیج یا دوست داشتنی که قبلا هرگز انجام نداده اید تهیه کرده و هر از گاهی یک مورد از آن ها را در کنار هم تجربه کنید.

3. به فکر سلامتی یکدیگر باشید

اگر عاشق همسرتان هستید وقتی می بینید او در انتخاب های خود برای سلامتی دقت کافی ندارد یا اشتباه می کند حتما به او گوشزد خواهید کرد، با این کار قرار نیست به یک دیکتاتور ترسناک تبدیل شوید بلکه فقظ نشان می دهید سلامتی او برای شما اهمیت دارد.

مثلا اگر همسرتان در خوردن نوشابه زیاده روی می کند گاهی بهتر است نوشابه اش را با یک بطری آب یا یک نوشیدنی سالم جایگزین کنید.

4. با هم چیزی خلق کنید

مهم نیست چه چیزی باشد، مهم این است که در کنار هم برای خلق آن تلاش کنید، این پروژه مشترک می تواند به سادگی کاشتن گل های جدید در باغچه منزل تان باشد یا تهیه یک کیک خوشمزه برای آخر هفته.

توجه داشته باشید این کار مشترک فقط برای گذراندن لحظات خوش در کنار هم است و نباید به یک کار اجباری و خسته کننده تبدیل شود.

5. درباره عمیق ترین احساسات خود صحبت کنید

این که بتوانید بزرگ ترین شادی ها و غم های خود را با همسرتان در میان بگذارید و از مهم ترین دغدغه های ذهنی خود با او صحبت کنید روابط شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد. بدون شک اگر او بداند چه چیزی باعث خشم یا اضطراب شما شده سعی می کند شما را درک کرده و درباره رفتارهای شما قضاوت نخواهد کرد.

با این حال نباید همسرتان را به یک مشاور روانشناس تبدیل کنید!

6. عهدهای خود را به یاد آورید

این که بدانید کسی که عاشقش هستید هنوز مثل اوایل ازدواج شما را دوست دارد و می خواهد بقیه زندگی اش را نیز کنار شما بگذراند حس فوق العاده ای دارد، این حس را از همسرتان دریغ نکنید.

به عهدهایی که در دوران نامزدی و هنگام عقد به هم داده اید فکر کنید و سعی کنید تا پایان زندگی به این عهدها متعهد بمانید.

7. با خانواده اش مهربان باشید

عاشق بودن فقط به معنای ابراز عشق و محبت به همسرتان نمی باشد بلکه برای این منظور باید با دوستان و خانواده اش نیز رفتار خوبی داشته باشید.

طبیعی است که بعضی از این افراد را دوست نداشته باشید اما فراموش نکنید وظیفه شما انتقاد کردن از عزیزان همسرتان نیست، سعی کنید زمانی که همسرتان از آن ها صحبت می کند به حرف هایش گوش کنید و اگر نمی توانید نظر مثبت در این باره بدهید حداقل بی طرف باشید.

8. به او بیاموزید

یکی از بهترین روش های ابراز عشق این است که آن چه که در آن مهارت دارید از موسیقی یا هر هنر خاص دیگر گرفته تا یک زبان خارجی و غیره را به همسرتان نیز آموزش دهید.

این که زن و شوهر هنر یا مهارت خود را به دیگری یاد دهند علاوه بر سرگرم کننده بودن، بسیار عاشقانه است و به همسرتان نشان می دهد از گذراندن زمان فراغت خود با او لذت زیادی می برید.

9. مناسبت های خاص را فراموش نکنید

اگرچه فراموش کردن مناسبت های خاص مثل سالروز تولد، سالگرد ازدواج و غیره نمی تواند نشانه سرد بودن یا عدم عشق و علاقه باشد اما اگر می خواهید عشق خود را به همسرتان نشان دهید نباید از فرصت پیش آمده در مناسبت های خاص برای این منظور غافل شوید.

10. عشق تان را ابراز کنید

با وجود همه آن چه گفتیم ابراز عشق در قالب جملات عاشقانه یکی از ساده ترین و موثرترین روش های ابراز علاقه و محبت است. هرگز تصور نکنید چون رفتار خوب و ملایمی با همسرتان دارید او خودش متوجه عشق شما خواهد شد.

منبع: psychologytoday

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: