به گزارش برنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران ، محمد خردمند معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری این منطقه با اعلام مطلب فوق اظهار کرد: پایانه تجریش که به نقطه بی دفاع شهری تبدیل شده بود با اقدام شهردارمنطقه یک جمع آوری و در حال تبدیل به میدانگاه صالحیه (ع) جهت اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی است و ایستگاه های اتوبوس مستقر در این میدان به اطراف میدان تجریش منتقل شده است.

او افزود: در حال حاضر همه خطوط در این میدان جانمایی شده اند و جهت استفاده از خط BRT نیز اتوبوسی به صورت رایگان مسافرین را از میدان تجریش به پایانه پارک وی منتقل می کند تا آنجا تبدیل سفر انجام شود.

خردمند تصریح کرد: تنها خطی که از میدان تجریش به قدس منتقل شده خط پایانه شهید دستواره است که بعلت جهت مسیر و کاهش ترافیک خیابان شهرداری به ابتدای خیابان شریعتی منتقل شده است و دیگر خطوط از جمله دو خط ازگل و شهرک قائم در خیابان گوگل و دو خط جماران و درکه در پایانه مقصودبیک جانمایی شده اند.

معاون شهردار منطقه یک گفت: نه تنها خللی در دسترسی شهروندان به شبکه حمل و نقل عمومی وارد نشده بلکه با پخش ایستگاه ها در اطراف میدان تجریش، آلودگی هوا و آلودگی صوتی این پایانه کاهش و محلی امن برای حضور شهروندان خواهد شد.

بهسازی معابر شهری برای تسهیل تردد شهروندان در منطقه ۱۷

شهردارناحیه سه شهرداری منطقه ۱۷ از بهسازی معابر شهری محدوده ناحیه سه خبر داد گفت: این عملیات به منظور سهولت در تردد و عبور و مرور آسوده شهروندان صورت گرفته است.

به گزارش برنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، سعید مرادی شهردار ناحیه سه شهرداری منطقه ۱۷ در این خصوص گفت: به همت عوامل اجرایی واحد ۱۳۷ و همکاری اداره خدمات شهری ناحیه ۳ جابه جایی و نصب دریچه جدید به همراه چهارچوب جهت جلوگیری از آبگرفتگی نهر در خیابان برادران حسنی تقاطع خیابان ابوذر انجام شد.

مرادی افزود: طرح ویژه لکه گیری آسفالت و بهسازی معابر شهری در سطح محدوده  ناحیه۳ شهرداری منطقه۱۷ نیز ادامه دارد.

شهردار ناحیه سه منطقه ۱۷ خاطرنشان شد: به منظور سهولت در تردد و عبور و مرور شهروندان ناحیه۳  و بهسازی معابر شهری و همچنین لکه گیری آسفالت در سطح محدوده این ناحیه از جمله خیابان شهیدان حسنی تقاطع شهید چراغی ، کوچه شهید کلانتری، کوچه شهید علینژاد ، کوچه شهید رستمی  و...  به همت اکیپ اجرایی ناحیه۳ انجام شده است.

بیشتر بخوانید: آخرین اخبار از انتخاب شهردار آینده تهران

اتصال مسیرهای دوچرخه منطقه ۱۶

شهردار منطقه ۱۶ از توسعه رینگ دوچرخه سواری واتصال مسیرها در نواحی ششگانه خبر داد.

به گزارش برنا به نقل از روابط عمومی منطقه ۱۶، پیمان پورنصر شهردار این منطقه با اعلام این خبر گفت: در سال‌های اخیر شهرداری تهران فعالیت‌های زیادی برای فرهنگسازی در زمینه تغییر الگو در حمل‌ونقل، ترغیب شهروندان به کاهش استفاده از خودرو شخصی و استفاده بیشتر از وسایل حمل‌ونقل عمومی انجام داده و این رویکرد همچنان ادامه دارد، موضوع توسعه مسیر دوچرخه‌سواری به داخل مناطق ختم نشده و از سال گذشته مدیریت شهری پایتخت با رویکرد دیگری مبنی بر ایجاد مسیر دوچرخه‌سواری طولانی و اتصال مناطق به یکدیگر، شهرداری‌های مناطق را ملزم به ایجاد این ظرفیت کرد، در حال حاضر در مناطق مختلف شهر تهران علاوه بر مسیرهای دوچرخه‌سواری داخل محله‌ها، مسیرهایی هم که در نهایت به مناطق همجوار متصل می‌شوند، در حال ایجاد است، توسعه رینگ دوچرخه سواری در منطقه ۱۶ واتصال مسیرهای دوچرخه در نواحی با جدیت و دقت لازم درحال اجراست و استفاده شهروندان از دوچرخه می تواند به کاهش بار ترافیک منطقه کمک کند.

پورنصر در ادامه به موضوع توسعه مسیردوچرخه سواری و یکپارچگی و هم پوشانی با دیگر مناطق همجوار اشاره داشت و گفت: پیش بینی هایی با رعایت استاندارد های لازم دراین زمینه صورت پذیرفته است.

همچنین کریم پور معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۶، نیز در این باره خاطر نشان کرد: مسیرهای دوچرخه سواری ایجاد شده و یا درحال اجرا از نوع درجه یک براساس رعایت استانداردهای اعلام شده از سوی سازمان حمل و نقل وترافیک انجام شده و می شو.

او در ادامه با اشاره به درصد مسیرهای دوچرخه در پیاده راه که بالغ بر ۷۰٪ است یادآورشد: استاندارد عرض مسیر برای اختصاص به عابر پیاده و دوچرخه سوارکاملا در نظر گرفته شده است، در مواردی که حجم تردد اتومبیلها نسبت ظرفیت عملی خیابان زیاد باشد، یا عرض نوار سواره رو اجازه ندهد تا یک نوار اضافی برای تردد دوچرخه سوار را تامین کنیم و یا کاهش عرض سواره رو مقدور نباشد، استفاده مشترک عابر پیاده و دوچرخه سوار رخ می دهد و باید دقت داشت که حجم تردد آن دو نسبت به فضای تخصیص یافته کافی باشد. عرض این معابر چیزی در حدود ۱.۵m تا ۱.۸m در صورت امکان است. (مثل خیابان خدارحم شرفی در محله نازی آباد منطقه ۱۶ که بخشی از پیاده رو به دوچرخه اختصاص داده شده است) .

او همچنین به توضیح درباره انرژی پاک و ایجاد امکانات و زیرساخت ها و برنامه های فرهنگی شهرداری تهران درحوزه حمل و نقل و ترافیک با اشاره به پویش سه شنبه های بدون خودرو که شهرداری تهران متولی اصلی آن بوده پرداخت و گفت: استقرار خانه های دوچرخه در سطح محلات منطقه ۱۶،   استقبال خوب شهروندان از پارک آموزش ترافیک که با وسعت ۴۰۸۰۰ مترمربع در راستای آموزش مسائل مربوط به حمل و نقل و ترافیک گام های بزرگی برداشته و در اختیار قراردادن دوچرخه رایگان به شهروندان از اقدامات مهم منطقه برای تحقق این هدف است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: