به گزارش خبرگزاری برنا استان تهران ؛ مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس در  نشست خبری خود که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد در خصوص دریافت 20 میلیون تومان از سرمایه‌گذاران و خریداران ثانویه مسکن مهر که از ابتدای خرداد ماه اقدام به خرید مسکن مهر می کنند گفت: این اقدام باعث می شود افرادی که دلال مسکن هستند و  روزانه امتیاز مسکن مهر خرید میکنند و با خرید فروش این خانه ها سود میکنند، حذف شده و چنین فضای دلالی برایشان میسر نشود.

وی همچنین تاکید کرد: سود واقعی مختص نیازمندان واقعی  مسکن  مهر است تا آنها را صاحب خانه کنیم و با این طرح دست سودجویان مسکن قطع خواهد شد.

برگزاری نشست خبری مدیرعامل شرکت عمران (بخش اول)؛ کلنگ‌زنی رسمی مترو تهران – پردیس در خرداد ماه / دریافت 20 میلیون تومان از سرمایه‌گذاران و خریداران ثانویه مسکن مهر از ابتدای خرداد

به گزارش برنا،  با توجه به پیشگیری از گسترش ویروس کرونا و رعایت موارد بهداشتی و جلوگیری از تجمع،  نشست خبری مدیرعامل شرکت عمران با اصحاب رسانه برای اولین بار صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و ایشان در این نشست خبر از افتتاح حدود 15 هزار واحد مسکن مهر در تیرماه داده و گفت:

با توجه به بسترسازی‌های گذشته و فسخ و اقاله پروژه‌های کم‌کار و همچنین قراردادهای الحاقیه و دریافت وام هزار میلیارد تومانی که به زودی محقق خواهد شد، در تیرماه سال جاری حدود 15 هزار واحد مسکن مهر را افتتاح خواهیم کرد. ده هزار واحد نیز تا شهریور ماه افتتاح خواهد شد و تمام برنامه‌ریزی ما این است که تا پایان امسال باقی‌مانده پروژه‌ها را تکمیل کنیم و پرونده مسکن مهر پردیس را ببندیم که البته این به غیر از پروژه‌های جدید مسکن مهر است که عملیات ساخت آن در حال انجام است.

وی افزود: جهت جلوگیری از دلالی‌ها و بورس‌بازی مسکن در پردیس و همین‌طور جهت تکمیل سریع‌تر مسکن مهر و کمک به قشر هدف که همان نفرات اول ثبت نامی هستند و به آن‌ها متعهد هستیم، از ابتدای خرداد ماه سرمایه‌گذاران و خریداران ثانویه مسکن مهر می‌بایست 20 میلیون تومان پرداخت نمایند. این هزینه شامل نفرات اول و همچنین خریداران تا قبل از اول خرداد نمی‌شود. در واقع با نگاه حمایتی دولت بابت تکمیل پروژه‌های مسکن مهر در پردیس، به ازای هر واحد مبلغ 100 میلیون تومان به عنوان یارانه در حال تزریق به پروژه‌ها است که 20 میلیون تومان تنها بخشی کوچکی از این یارانه است که خریداران می‌بایست پرداخت نمایند. آمار نقل و انتقال‌های صورت گرفته در سامانه مسکن مهر ثبت شده و مطابق با آن، تعداد پروژه‌های دست به دست شده یا تعداد پروژه‌هایی که همچنان در دست نفرات اول باقی مانده به صورت کامل در حال رصد است و 20 میلیون تومان فقط از خریداران از تاریخ یک خرداد به بعد اخذ خواهد شد.

به گزارش برنا،  پیگیری اخذ مصوبه افزایش سود بانکی واحدهای احتکارشده از دیگر مواردی بود که مدیرعامل شرکت عمران پردیس بت آن پرداخت.

وی گفت: حدود 3 تا 4 هزار واحد آماده در پردیس داریم که با وجود بارها اعلام صورت گرفته، هنوز مراجعه‌ای برای دریافت دفترچه اقساط و تحویل واحد انجام نگرفته است. برای تعیین و تکلیف این واحدها که بخش عمده آن در چنگال دلالان و محتکرین مسکن است، در حال دریافت مصوبه هستیم تا نرخ سود وام این واحدها به 18 درصد افزایش یابد. این واحدها در حال خرید و فروش هستند و هنوز به دست مصرف کننده واقعی نرسیده است.

کلنگ‌زنی رسمی مترو تهران – پردیس در خرداد ماه

برای شروع عملیات مترو مصوبات مربوط به مجمع شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید اخذ شده و تنها مصوبه دولت باقی مانده که با اخذ آن، انشاالله تا انتهای خرداد ماه رسما عملیات اجرایی مترو نیز آغاز خواهد شد. این پروژه با ارزش 4500 میلیارد تومان در مجموع حدود 24 کیلومتر می‌باشد که شامل 18.5 کیلومتر تونل، 1 کیلومتر پل به ارتفاع 70 متر و حدود 4 کیلومتر نیز به صورت روباز است. البته عملیات اجرایی به صورت غیررسمی در بخش‌های آزمایشگاه و تجهیز کارگاه توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) آغاز شده است.

پیشبینی دو ایستگاه مترو در شهر  پردیس

مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفت: دو ایستگاه مترو در پردیس پیش بینی شده که یکی از این ایستگاه‌ها در نزدیکی پارک فناوری قرار دارد. محل فعلی پروژه مصلی به عنوان یکی از ایستگاه‌های مترو مد نظر است که در این زمینه جلساتی با امام جمعه و شورا برگزار شده. در این مورد دو محل جدید برای ساخت مصلی پیشنهاد شده و باید گفت جاجایی محل فعلی مصلی تقریبا قطعی است. این محوطه به مجتمع ایستگاهی مترو تبدیل خواهد شد که کاربری‌های مختلفی دارد و 16 متر زیر زمین قرار دارد و پس از تکمیل پروژه نهایتا تحویل بهره‌بردار یعنی مترو تهران و شهرداری پردیس خواهد شد.

 

خبرنگار: نسا زارع

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: