به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ سهراب فلاوند با اعلام این خبر گفت: آبفای غرب استان تهران مسئولیت تامین آب شرب شهرستان های قدس، شهریار و ملارد را بر عهده دارد و متاسفانه با وجود اطلاع رسانی در خصوص لزوم مدیریت مصرف بهینه از سوی شهروندان همچنان شاهد هستیم برخی افراد متخلف و سود جو مبادرت به بهره برداری غیرقانونی از تاسیسات توزیع آب می کنند.

او افزود: وجود انشعابات آب غیرمجاز سبب آسیب به شبکه توزیع ، هدر رفت آب، تضییع حقوق مشترکین قانونی خواهد شد و طبق قانون این عمل ناپسند جرم تلقی می شود.

فلاوند در خصوص فعالیت های انجام شده از سوی عوامل اجرایی آبفا در مورد متخلفین گفت: از ابتدای سال جاری ۸۲۵ رشته انشعاب آب غیر مجاز شناسایی و جمع آوری  شده است، که از میزان۶۰۹ رشته  پس از اخذ جرائم مربوطه تبدیل به مجاز شده اند و برخورد با اینگونه انشعابات به طور مستمر ادامه خواهد داشت.

معاون درآمد و امور مشترکین آبفای غرب استان تهران تصریح کرد: به منظور محاسبه دقیق میزان مصرف آب شرب مشترکین، از ابتدای سال جاری بیش از ۱۰۳۳ دستگاه کنتور خراب تعویض شده است و این روند ادامه دارد.

مشترکین در خصوص تعویض کنتور خراب هیچگونه مبلغی نباید پرداخت کنند و این خدمت کاملاً رایگان است.

فلاوند افزود: از ابتدای سال جاری در غرب استان تهران ۷۲۴ رشته انشعاب آب جدید و ۶۷ رشته انشعاب فاضلاب جدید نصب شده است.

سهراب فلاوند در پایان ضمن اشاره به روزهای گرم سال و لزوم صرفه جویی در مصرف آب از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه بهره برداری غیرمجاز از شبکه توزیع آب مراتب را سریعاً از طریق سامانه تلفنی ۱۲۲ اطلاع دهند تا با متخلفین برخورد لازم صورت پذیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: