به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ جلسه رسیدگی به مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان ملارد ، به ریاست برنجی فرماندار ملارد و با حضور صالحی مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران، بخشداران ودهیاران ملارد و صفادشت در محل فرمانداری برگزارشد.

غلامرضا صالحی، مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران در حاشیه جلسه رسیدگی به مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان ملارد با اعلام این خبر گفت: بر اساس قانون سال ۹۸،مبلغ  ۴۰ میلیون وام ۴ درصد با بازپرداخت ۱۲ ساله به روستاییان برای مقاوم سازی منازل پرداخت می نمائیم.

وی افزود: برای تسهیل در این موضوع تفاهم‌نامه‌ای با سپاه پاسداران، کمیته امداد و بهزیستی داشته‌ایم که افرادی که بضاعت مالی کمی دارند بتوانیم توسط این نهادها پوشش دهیم.

صالحی اظهار داشت: علاوه بر این ۴۰ میلیون تا ۱۵ میلیون تومان هم توسط این نهادها کمک خواهد شد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان تهران تصریح کرد: بنیاد مسکن از محل حساب صد  امام رحمت الله علیه  برای تخریب و نوسازی کمک بلاعوض خواهد نمود که انشاالله حداقل بتوانیم واحد ۶۰ متری مقاوم در شهرستان‌های استان تهران داشته باشیم.

وی ادامه داد: متاسفانه در بحث روستایی شهرستان ملارد دارای ۸۴ درصد بافت فرسوده می باشد که می‌طلبد مردم و مسئولین کشوری و استانی توجه ویژه داشته باشند.

صالحی در خصوص آمادگی ساخت مسکن در شهرهای استان تهران گفت: شهرداری های استان تهران اگر زمین و پروانه در اختیار بنیاد مسکن بگذارند آمادگی داریم برای ساخت واحدهای انبوه در شهرستان های استان اقدام کنیم و گروه‌های هدف اقشار کم درآمد و آسیب‌پذیر می باشد که راجع به نحوه گذاری تفاهمنامه امضا خواهیم نمود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: