به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ محسن همیانی با بیان اینکه متاسفانه همچنان شاهد آتش سوزی های ادامه دار در اراضی کشاورزی شهرستان قدس هستیم، اظهار کرد: در آخرین مورد از این آتش سوزی ها، صبح امروز حریق علوفه هرز در کمربندی چیتگر روبروی بلوار زاگرس رخ داد که توسط سازمان آتش نشانی شهرداری قدس اطفا شد.

وی افزود: در پی مخابره گزارش این حادثه حریق به مرکز فرماندهی آتش نشانی شهرداری قدس، بلافاصله آتش نشانان به محل یادشده اعزام و در کمترین زمان موفق شدند آتش را مهار کرده و از سرایت آن به محیط های پیرامونی جلوگیری نمایند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قدس با بیان اینکه حریق های اینچنینی اغلب به دلیل بی احتیاطی به وقوع می پیوندد، تصریح کرد: افراد با افروختن آتش و رها کردن آن یا رها نمودن بطری های شیشه ای در این زمین ها که در برابر نور خورشید همانند ذره بین عمل می کند، موجب بروز حریق می شوند.

همیانی ادامه داد: از طرفی نیز کشاورزان با آتش زدن کاه و کلش باقیمانده از محصولات کشاورزی خود، موجب بروز این حوادث می شوند که در هر حال مشکلات و هزینه های زیادی را به سازمان آتش نشانی تحمیل می کند. متاسفانه با وجود هشدارهای متعدد، همچنان شاهد اینگونه حوادث هستیم که از شهروندان تقاضا می شود همکاری بیشتری در این زمینه داشته باشند.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: