به گزارش خبرگزاری برنا ؛ انوشیروان محسنی بندپی در سیزدهمین دوره معرفی کارآفرینان برتر استان تهران، با اشاره به حمایت از تولیدکنندگان اظهار داشت: جلسات رفع موانع سرمایه‌گذاری و توسعه زیرساخت ها در استان تهران مدنظر قرار گرفته همچنان که 6 پست ۶۳۲۰ برای تولید برق شهرک های صنعتی راه‌اندازی می‌شود و واگذاری زمین شهرک های صنعتی شهریار آغاز شده، ضمن اینکه زمین جهت احداث شهرک صنعتی ملارد اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در مورد وضعیت بافت های صنعتی نیز مکاتبه با معاون اول ریاست جمهوری انجام شده مبنی بر اینکه حمایت از تولیدکنندگان باید به صورت همه جانبه باشد؛ بر همین اساس در سال ۹۷ نرخ بیکاری استان تهران 12/4 دهم درصد بوده که در سال ۹۸ به 10/1  و در بهار سال ۹۹ علی‌رغم شرایط کرونا به 8/6 دهم درصد رسیده است.

استاندار تهران تصریح کرد: ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به استان تهران اختصاص یافته که هزار میلیارد آن پرداخت شده است، به علاوه خبرگان بانکی استان تهران تشکیل شده تا وضعیت پرداختی بانک‌ها به تولیدکنندگان بهبود پیدا کند.

محسنی بندپی سپس گفت: سه میلیون و ۳۲۰ هزار نفر بیمه‌پرداز در استان تهران داریم و سالانه ۲۰۰ تا 220 هزار نفر به جمعیت استان اضافه می‌شود، که علی رغم این شرایط نرخ بیکاری در استان تهران تک رقمی شده که این امر حاصل همت و تلاش شما کارآفرینان و تولیدکنندگان می باشد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: