به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ امام جمعه شهرستان ملارد استان تهران طی پیامی بابت سخنان هفته گذشته خود از تریبون نماز جمعه این شهر در مورد فرزند وزیر بهداشت که در جریان آن اتهامی به وی نسبت داده می‌شد، از دکتر نمکی عذرخواهی کرد.

باسمه تعالی

جناب آقای دکتر نمکی

وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سلام علیکم؛

با احترام، در خطبه های نمازجمعه هفته گذشته، نکته ای در خصوص فرزند محترم جنابعالی و نقد عملکرد ایشان به عنوان پیمانکار احداث بیمارستان ملارد مطرح کردم که متأسفانه بر اساس اطلاعاتی غلط و گزارشی خلاف واقع بود.

اینجانب، پس از 9 سال خدمت در جایگاه امام جمعه ملارد، با درک عمیق از محرومیت منطقه و مشکلات مبتلابه 450 هزار ساکن شریف و مظلوم، همواره تلاش کرده ام علاوه بر حمایت از تلاش مشکور مسئولان در حوزه های مختلف، مطالبه گری امین برای احقاق حق عزیزانی باشم که مظلومانه، چشم امیدشان به ثمره این تلاش خستگی ناپذیر بوده است و طی دوره خدمت، در کنار و همراهشان،

از دستاوردها و خدمات نظام جمهوری اسلامی در منطقه احساس افتخار و اهتزاز نمودم و از کمبودها و کاستی ها، شرمسار و غصه دار شدم.

در این میان، آرزو و انتظار مردم منطقه برای دسترسی به امکانات بیمارستانی به درازا کشیده و از سال 91 که طرح احداث به تصویب رسید، تا سال 94 راکد ماند و با سفر رئیس جمهور به ملارد وارد فاز اجرایی شد و با پیشبینی اتمام 2 ساله، به وزارت راه و شهرسازی واگذار شد و در نهایت، پیشرفت نامطلوب پروژه موجب شد ادامه عملیات در سال 97 به وزارت بهداشت منتقل شود و این بار وعده سه ماهه سوم سال 98 به مردم داده شد و حالا در حالی وارد سه ماهه سوم سال 99 میشویم که عذرخواهی استاندار محترم از اهالی ملارد بابت تأخیر ایجاد شده و تکرار زنجیره وعده ها، هنوز هم چشم انداز امیدوارکننده ای ایجاد نکرده است. البته محتمل می دانم از آنچه که یادآوری شد، مطلع بودید و لیکن لازم بود زمینه غلبه احساس و آن نحوه طرح بحثی که انجام شد، واضح شود.

جناب آقای وزیر، شرط لازم هویتی که به عنوان امام جمعه امانتدار آن هستم، عدالت است و تریبون مقدس نمازجمعه، با اخلاق و تقوا معنی پیدا می کند و لذا تأسف و اعتذار عمیق اینجانب به دلیل خطایی که در قضاوت داشتم و آبرویی که در معرض مخاطره و سوءاستفاده برخی مغرضان قرار گرفت، نه به دلیل جایگاه حقوقی جنابعالی، بلکه به حکم وظیفه انسانی و شرعی است.

این دنیا محل گذار است و مقام و منصب، جعلی است بر حقیقت و گوهر وجودی که فطرتی پاک و الهی در آن به ودیعه گذاشته شده و از آنجایی که خود را موظف و مکلف به عمل و اجرای احکام و حدود الهی و شرع می دانم، بدون نگرانی از عقوبت دنیوی این اتفاق تلخ که بر اساس قانون پذیرای آن هستم، فردا در همان تریبون، مبادرت به طلب حلالیت از جنابعالی و فرزند محترم خواهم نمود. اگر پیام گذشت شما را از آنچه که رخ داد تا هفته آینده دریافت نکنم، خود را از شرط اصلی امامت که همانا عدالت است، ساقط دانسته و به فضل الهی از مردم شریف و انقلابی ملارد خداحافظی خواهم نمود.

در پایان، لازم به ذکر است که چه در جایگاه امام جمعه و چه در جایگاه طلبه و سربازی وفادار برای این نظام مقدس، دلیل ارائه گزارش خلاف واقع از سوی احدی از مسئولان منطقه در این خصوص را که موجب بروز این سوء تفاهم شد با جدیت دنبال خواهم کرد و از شورای محترم سیاستگذاری ائمه جمعه برای ورود به این مهم طلب یاری دارم، تا در آینده، سیاسی بازی برخی عناصر سیاسی، دستمایه سوءاستفاده از احساسات خالصانه خدمتگزار دیگری نشود.

والعاقبه للمتقین والسلام علی عبادالله الصالحین

سید حسین حسینی نوری

امام جمعه ملارد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: