به گزارش خبرگزاری برنا از تهران؛ سردار "کیوان ظهیری" در تشریح جزئیات این خبر گفت: در شرایط فعلی جامعه و در راستای مقابله با قاچاقچیان، سودجویان و محتکران کالاهای اساسی، طرح تشدید مبارزه با قاچاق و احتکار کالا  از 10 آبان ماه جاری به مدت یک هفته در 6 شهرستان غرب استان تهران به مرحله اجرا گذاشته شد.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: در جریان برگزاری این طرح، شهرک های صنعتی، سوله ها  و باغات شهرستان های شهریار، ملارد، قدس، رباط کریم، بهارستان و اسلامشهر که محل مناسبی برای دپوی کالاهای قاچاق و احتکار شده می باشد، مورد رصد و پایش اطلاعاتی قرار گرفتند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی قضائی، نسبت به شناسایی مراکز پخش، توزیع و نگهداری کالاهای اساسی شهروندان اقدام کرده و در این خصوص از 55 انبار بزرگ در منطقه غرب استان تهران بازدید کردند.

رئیس پلیس غرب استان تهران بیان داشت: در جریان طرح مقابله ای پلیس، اموال قاچاق از قبیل ابزارآلات، چوب، پارچه، لوازم خرازی و خانگی، گازوئیل، لاستیک خودرو، غذای ماهی، سیگار و تنباکو و دستگاه استخراج ارز دیجیتال و اموال احتکاری از قبیل شکر، روغن نباتی، انسولین و ژل ضدعفونی کننده از انبارها و سوله ها کشف شد.

سردار ظهیری با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه قاچاق و احتکار شده را 171 میلیارد و 950 میلیون ریال برآورد کرده اند، گفت: در بازدید از انبارها و مراکز نگهداری کالاهای اساسی در مجموع 23 قاچاقچی کالا و محتکر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

 سردار ظهیری در پایان با اشاره به کشف کالای قاچاق به ارزش 146میلیارد و270 میلیون ریال و کالای احتکاری به ارزش 25 میلیارد و 680 میلیون ریال خاطرنشان کرد: در کسب این موفقیت بدون شک، مردم عزیز نقشی مهم داشته و صنوف مختلف نیز در جریان برگزاری این طرح همکاری خوبی با پلیس داشتند و شهروندان می توانند برای حفظ امنیت و ثبات اقتصادی، در صورت مشاهده هرگونه فعالیت اقتصادی غیرقانونی موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی 110 گزارش دهند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: