به گزارش خبرگزاری برنا از تهران؛ لطف الله ستاره با اشاره به اعمال محدودیت در سطح شهرستان اظهار داشت: از ۲۰ آبان ماه صنوف گروه یک بدون محدودیت و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی می توانند به فعالیت خود ادامه دهند و صنوف گروه دو نیز می توانند به مدت یک ماه تا ساعت ۱۸ فعالیت صنفی داشته باشند.

وی افزود: صنوف گروه سه و چهار کما فی السابق نمی توانند فعالیتی انجام دهند و می بایست تعطیل باشند.

ستاره یادآور شد: از آنجایی که مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا، خاتمه فعالیت های شغلی را ساعت ۱۸ اعلام نموده است؛ لذا رعایت دقیق آن لازم و همکاری در این خصوص تکلیف قانونی کلیه شاغلان صنفی می باشد و از تمام همکاران انتظار داریم در رعایت این موارد تمام اهتمام خود را به کار گیرند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان ری در ادامه گفت: مراکز ضروری شغلی و مرتبط با زندگی روزمره و نیازهای ضروری مردم شامل مراکز درمانی، اورژانس، داروخانه ها، مراکز آتش نشانی، امداد و نجات، آمبولانس ها، خدمات سرویس های عمومی آب و برق و تلفن، نانوایی‌ها و سوپرمارکت‌ها و فروشگاههای زنجیره‌ای جزو گروه اول می باشند.

وی در پایان تاکید کرد: با وجود گلایه های اصناف از این طرح، ناگزیر به اجرای آن براساس مصوبه ستاد ملی کرونا هستیم  اما ایجاد هرگونه محدودیت بدون حمایت مادی و یا معنوی از اصناف موجب افزایش هزینه سربار کسب و کار و زندگی برای آنها می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: