به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ مهدی اصغری رییس اداره دامپزشکی ورامین گفت : با سرد شدن هوا و احتمال شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کلنی‌های پرندگان اهلی و وحشی، کارشناسان دامپزشکی شهرستان ورامین در آماده باش کامل به سر برده و با سرکشی به مناطق مختلف ، ضمن نمونه گیری از طیور، سلامت پرندگان را مورد ارزیابی قرار می دهند.

وی افزود: کارشناسان شبکه دامپزشکی با همکاری کارشناسان شبکه بهداشت و درمان، محیط زیست و جهاد کشاورزی با اجرای طرح تشدید نظارت بر واحدهای فروش طیور، مرغدارها، کشتارگاه‌های شهرستان بر روند فعالیت این واحدها نظارت می‌کنند.

اصغری تصریح کرد: تالاب‌های فصلی جنوب‌ شهرستان ورامین همه ساله با افزایش میزان بارش نزولات جوی، شاهد حضور هزاران قطعه پرندگان مهاجر از کشورهای روسیه و قرقیزستان است که این مهاجرت نیز امکان انتقال بیماری آنفولانزا را افزایش می‌دهد لذا با همکاری محیط زیست، نسبت به پایش وضعیت پرندگان و بررسی پرندگان تلف شده اقدام می‌شود.

وی بیان کرد: در جریان نظارت‌های صورت گرفته، نمونه گیری از تمامی مناطق شهرستان ورامین صورت گرفته و تا کنون هیچ گونه مورد مشکوکی از ابتلا به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مشاهده و یا گزارش نشده است.

رئیس  از شهروندان خواست تا هر گونه تلفات پرندگان وحشی و اهلی را به دامپزشکی شهرستان ورامین به شماره ۳۶۲۷۲۷۰۷ اطلاع دهند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: