به گزارش خبرگزاری برنا از تهران؛ داود خادم  با بیان خدمات اورژانس اجتماعی این اداره گفت: در دسترس قرار دادن خدمات تخصصی اورژانسی سازمان بهزیستی جهت کلیه شهروندان  از اهداف بسیار مهم در بحث فعالیت اورژانس اجتماعی میباشد که ما تلاش کردیم همواره با اطلاع رسانی اقدامات صورت گرفته در جهت آگاه سازی شهروندان اقدام نمائیم.

وی افزود: در حال حاضر کارشناسان اورژانس از 7 صبح تا 7 شب بصورت حضوری و همچنین از طریق خط تلفن 123 آماده ارائه خدمات به مراجعین میباشند و ما در تلاش هستیم با همراهی فرمانداری شهرستان و همچنین ستاد بهزیستی استان تهران اقداماتی را در جهت خدمات رسانی اورژانس بصورت شبانه روزی در شهرستان ملارد فراهم نمائیم.

آمنه سماوات مسئول اورژانس اجتماعی نیز با تاکید بر اهمیت حضور کارشناسان و مددکاران متخصص و متبحر با توجه به اهمیت پیگیری موارد مربوط به اورژانس اجتماعی گفت: این واحد از ابتدای آغاز بیماری کووید 19 نیز تمامی تلاش خود را در جهت همراهی و کاهش آسیبهای اجتماعی در شهرستان  با ارائه خدمات مشاوره تلفنی رایگان توسط مشاوران، اجرای کارگاه های آموزشی آنلاین در جهت آگاهسازی همسران، والدین و ....  و نیز پخش مواد بهداشتی نظیر ماسک، تراکت های آموزشی جهت  کودکان کار انجام داده است.

سماوات افزود: افراد مشمول دریافت خدمات عبارتند از: کودکان آزار دیده، همسران آزار دیده، افرادی که قصد خودکشی دارند یا اقدام به خودکشی کرده اند .زنان و دختران در معرض آسیب اجتماعی یا آسیب دیده اجتماعی، دختران و پسران فراری از منزل، اختلاف خانوادگی حاد، مبتلایان به اختلال هویت جنسی، سالمند آزاری – والد آزاری و سایر افراد در کلیه سنین که در شرایط بحرانی ویژه قرار دارند.

در پایان خادم ضمن تقدیر از پیگیری های شبانه روزی کارشناسان اورژانس اجتماعی گفت: پیش از آغاز بیماری کووید 19 علاوه بر موارد مراجع شده به اورژانس، اقدامات بسیاری در جهت آگاهسازی شهروندان در شهرستان از طریق برگزاری کارگاههای آموزشی در دانشگاه، مدارس، مساجد و .... در خصوص مواردی چون : فرزند پروری ، زوجین، افراد دارای اختلالات جنسی و ... با حضور متخصصین این حوزه برگزار گردیده بود که در حال حاضر بدلیل شرایط موجود پیگیری این امور از طریق کارگاههای مجازی و تهیه تراکت های آموزشی انجام میپذیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: