به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛  در دیدار مدیران و مسئولان پزوهشگر واستادان مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای  شهر قدس،ملارد و صفادشت  در هفته پژوهش با حضور استادان ومدیران گروه  با ارائه گزارشی از فعالیت‌های پژوهشی صورت گرفته ودر سمینار مذکور به بیان نظر و پیشنهادهای خود درباره مسائل تعلیم و تربیت و نقش دانشگاه و دانشجویان در ارتقای وضعیت علمی، فرهنگی و صنعتی در جامعه پرداختند.

قاسمی پیربلوطی  در این دیدار با قدردانی و ابراز خرسندی از فعالیت‌های مجموعه پژوهشگران دانشگاه  در حوزه‌های پژوهشی و فناوری بیان کرد: همکاری و تعامل هسته ها وهمچنین واحدهای  فناور  با مرکز رشد  و علاقمندی آنها به تحقیقات کاربردی، توجه بیشتر به پویش‌های استارتاپی، سیر مطالعاتی و خوانش های پژوهشی در دانشگاه به‌ویژه آثارفناورانه پژوهشی آن  ودر تداوم آنها ایجاد تفاهم نامه های کاربردی، می تواند  نقش‌ بسزایی در فعالیتهای درآمدزایی پایدار و تبدیل دانشگاه به یک دانشگاه پویا و کارآمد داشته باشد.

این مسئول  با تأکید بر اجرای نقش ماموریت گرایی دانشگاه در منطقه، اجرایی‌کردن برنامه دیدار با بنگاه های اقتصادی متوسط و بزرگ  را بسیار اثرگذار و ایجاد ارتباط کاری با صنایع  را نوعی مشاوره صنعتی  اثربخش‌تر برشمرده و کارکنان و استادان را به مطالعات و پژوهش‌ها در حوزه صنعت و تجارت تشویق کرد.

قاسمی پیربلوطی  ضمن تقدیر از فعالیت‌های انجام گرفته هفته پژوهش در راستای تحقق شعار جهش تولید توسط معاونت پژوهشی و فناوری، و باشگاه پژوهشگران جوان و انجمن های علمی دانشجویان خواستار افزایش تولیدات پایان نامه ها و رساله های  حل مسله  و ایجاد کارآفرینی توسط مدرسه اشتغال با بخش صنایع شد و بیان کرد که منافع این امر نهایتاً نصیب دانشجویان ودر امتدادآن نصیب مردم منطقه و جامعه خواهد شد.

 عبدالله قاسمی پیربلوطی رئیس مرکز تحقیقات گیاهان دارویی واحد شهر قدس  در این جلسه  با یادآوری نقش دانشگاه و مدرسین واستادان دانشگاه  گفت: مدرسه اشتغال  با بهره‌مندی از امکانات واحد دانشگاهی و کادر آموزشی متعهد و متخصص و برگرفته از صنایع ، نقش مهمی در راستای کمک به آموزش و مهارت دانشجویان ایفا کرده است . خوشبختانه ما در مرکز تحقیقات گیاهان دارویی موفق به تولید اختراعات دانش بنیان شده ایم که بزودی رونمایی از محصولات جدید مرکز تحقیقات گیاهان دارویی را انجام خواهیم داد.

وی با تأکید بر حساسیت خانواده‌ها به محیط آموزشی دانشجویان خود افزود: وظیفه داریم و تلاش می‌کنیم با نگاه تکریم به خانواده‌ها به این درخواست و مطالبات به‌حق آنان پاسخ مناسب بدهیم. وفضای امنی همراه با بستر اشتغال وکارآفرینی برای دانشجویان عزیز فراهم کنیم به همین دلیل پژوهش ومعاونت پژوهشی اثر گذار ترین بخش دانشگاه است که باید برنامه های پژوهشی محدود به هفته |پزوهش نباشد ودر طول سال باید برنامه های پژوهشی در دانشگاه دنبال شود.

به گزارش روابط عمومی واحد شهر قدس در آیین پایانی برنامه های هفته پژوهش  اسامی زیر به عنوان نفرات برگزیده و پژوهشگران برتر در دوبخش دانشجویی واستادان به شرح زیر معرفی شدند.

پژوهشگران برگزیده سال 99

گروه فنی ومهندسی :دکتر حسین ابراهیمی ،گروه علوم انسانی : دکتر علیرضا روستا ،گروه کشاورزی : دکتر حمید مظفری ، گروه علوم پایه : دکتر فرشته نادری ،پژوهشگران برتر دانشجویی سال 99 ،گروه فنی ومهندسی : دانشجو حمید رضا عزیزی ،گروه علوم انسانی :دانشجو مرجان عباسی، گروه کشاورزی: دانشجو فرناز گنج آبادی ، گروه علوم پایه : دانشجو سپیده خدا مرادی

 در دانشگاه ملارد دانشکده علوم انسانی ابوالفضل زکایی به عنوان پژوهشگر برتر معرفی شدو دانشکده فنی مهندسی وعلوم پایه مریم یزدیانتخاب شد  همچنین دانشجوی برگزیده واحد ملارد سجاد اسدی دررشته کارشناسی عمران معرفی شد. وازبین دانشجویان واحد فناور جاما سازه ومرکز رشد واحد برتر  علی ابراهمی وبهاره جلوخانی حائز رتبه برتر شدند.

در اختتامیه هفته پژوهش وفناوری واحدهای سه گانه شهر قدس/ملاردوصفادشت پژوهشگران برتر دانشگاه صفادشت در بین استادان دکتر سپیده بهرامی ، دکتر سمین عربی، دکتر مریم مصلحی شادودرجمع دانشجویان جواد شاه میرزالو به عنوان دانشجوی پژوهشگربرتر انتخاب شدند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: