به گزارش خبرگزاری برنا تهران، امین بابایی ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و همچنین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: نام این بزرگمرد تاریخ ایران همواره بر سر زبان‌ها بوده و محبوب دل‌های نه تنها مردم ایران بلکه سایر ملت‌های آزاده جهان خواهد ماند.

وی  ادامه داد: سردار سلیمانی و همه شهدا و رزمندگان مدافع حرم نماد ایستادگی و مقاومت در راه خدا هستند.

بخشدار کهریزک سپس با اشاره به ظرفیت‌های بخش کهریزک تصریح کرد: کهریزک یکی از بزرگ‌ترین و استراتژیک‌ترین بخش‌هایی است که به‌ دلیل ظرفیت جمعیتی و متمرکز در دو لکه شهری باقرشهر و کهریزک و حدود ۱۴ روستای دارای دهیاری و ۲ روستای فاقد دهیاری، حدود ۱۸۰ هزار نفر جمعیت را در دل خود جای داده است.

بابایی افزود: این میزان جمعیت جدای از آماری است که اتباع بیگانه به ‌صورت غیرمجاز در این بخش سکونت دارند و اگر بخواهیم این آمار را هم به آن اضافه کنیم بیش از ۲۰۰ هزار نفر تراکم جمعیتی در بخش کهریزک ساکن هستند.

وی با اشاره به وجود بیش از هزار و ۲۰۰ انبار نگهداری مایحتاج عمومی در کهریزک تصریح کرد: به خاطر این انبارها، بسیاری از کهریزک با نام جمهوری کهریزک یاد می‌کنند که این ظرفیتی پایدار و غنی برای کهریزک است؛ چون در این انبارها علاوه بر اینکه مایحتاج عمومی کل کشور وجود دارد، بسیاری از این انبارها تأمین‌کننده اقلام استراتژیک کشور هم هستند.

بخشدار کهریزک گفت: بخش کهریزک از لحاظ ماهیت قرارگیری دارای ویژگی‌هایی است که مهّم‌ترین آن‌ها وجود پالایشگاه نفت، سازمان بهشت زهرا(س) و مرکز دفن زباله آرادکوه است که تحت‌الشعاع بی‌مهری مدیریت شهری تهران همواره به عنوان یک معضل از آن یاد می‌شود.

بابایی عنوان کرد: امروز ظرفیت فراوان کهریزک تحت‌تأثیر رشد نابهنجار کلان‌شهر تهران و تشدید نارسایی‌های اقتصادی سبب شده تا سیل جمعیت به مناطق ارزان‌قیمت مانند باقرشهر و کهریزک گسیل شوند و از این باب با عوارض و آسیب‌های جدی فرهنگی و اجتماعی روبه رو باشیم.

وی با اشاره به دغدغه‌مندی فرماندار ویژه ری در پیگیری مطالبات شهروندان کهریزک و باقرشهر تصریح کرد: با پیگیری‌ها و تأکیدات فرماندار ویژه شهرستان ری خواسته و مطالبه به حق مردم شهر و روستاهای بخش کهریزک به زودی محقق می‌شود.

 

خبرنگار: محمدحسین عباسی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: